Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Gayet.net - Tüm Yazıları

editor a

Bir erkek önemli bir davete giderken nasıl giyinmeli?

24 Ocak 2013

Bir iş yemeğine  veya ciddi bir davete katılacaksanız, kadınlara oranla daha şanslısınız. Sadece klasik takım elbise üzerine yoğunlaşmak yeterli olacaktır. Ama bu seçiminizi yaparken bazı püf noktalara dikkat ederseniz, ortamdaki en dikkat çekici erkek siz olabilirsiniz...

1)Takım elbiseniz siyah, lacivert veya grinin tonlarında olsun. Elbette gerçekten içinize sinerse farklı br renk deneyebilirsiniz ama bu renklerin klasik olmasının bir nedeni var!

2) Gömlek ve kravatınızın takım elbisenizle uyum içinde olması gerekir. Gömlek olarak beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Kravatınızda çizgili açık renkleri kullanmanız takım elbisenin genel koyuluğuna bir renk katacaktır.  Ama siyah bir takım elbise ile, siyah tonlardaki bir kravat da çok şık durur.

3) Gömleğin altına giydiğiniz fanila-atletin gömleğin altından belli olması hiç şık durmuyor bizden söylemesi. 

4) Bol ve dökümlü takımlar çoook uzun zaman önce demode oldu. Üzerinize tam oturmayan bir takım elbiseyi asla satın almayın. Ceket omuzlarınıza tam oturmalıdır, düğmeleri açık veya kapalı, içinde kendinizi rahat hissetmelisiniz.  

5) Kısa boylu bir erkekseniz; iki düğmeli yerine tek düğmeli ceketleri tercih edin. Uzun ceketler yerine bele tam oturan ceketler sizde daha iyi duracaktır. Boyuna ince çizgili gömlekler de sizin için doğru bir seçim olacaktır.

6) Uzun boylu bir erkekseniz; boyuna çizgili takımlar yerine kruvaze veya düz koyu takımlar idealdir.

7) Sadece düşmanlar değil kadınlar da ayağa bakar! Ayakkabı bir erkeğin şıklığının en önemli tamamlayıcısıdır. Ayakkabı konusunda cimrilik yapmayın. Seçtiğiniz ayakkabıyla aynı renk düz bir çorap ideal olacaktır. Bir de sivri burunlu ayakkabıların modası geçti haberiniz olsun. 

8) Erkek giyimi kadına göre çok daha az detay içerir bu sebeple seçeceğiniz aksesuarlar bir farklılık ve şıklık yaratmak adına çok önemlidir. Takım elbiseniz; şık bir saat, deri kemer ve el yapımı kol düğmeleriyle mükemmel uyum sağlayacaktır.

Şimdiden başarılar...

16

Günlük Burç Yorumu

21 Ocak 2013

 

Koç Burcu - (21 Mart - 20 Nisan)

on derece dikkatli olmanız gerek. Eldeki gelir kaynaklarının değiştiği bir dönemdesiniz. İşten beklenen gelirlerde düşünmediğiniz aksilikler yaşanabilir. Finansal yatırım planlarınızda ise abartılı kararlar alma riskiniz var. Daha gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Günün ilerleyen saatlerinde yeni haberler ve iletişim içinde olduğunuz kişilerle bir arada olmanız söz konusu.

Boğa Burcu - (21 Nisan - 21 Mayıs)

Son derece dikkatli olmanız gerek. Eldeki gelir kaynaklarının değiştiği bir dönemdesiniz. İşten beklenen gelirlerde düşünmediğiniz aksilikler yaşanabilir. Finansal yatırım planlarınızda ise abartılı kararlar alma riskiniz var. Daha gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Günün ilerleyen saatlerinde yeni haberler ve iletişim içinde olduğunuz kişilerle bir arada olmanız söz konusu.

İkizler Burcu - (22 Mayıs - 21 Haziran)

Sizi huzursuz eden konuları aşmaya çalışıyorsunuz. Ancak artan korkularla kontrol dışı olayları hızlandırmanız söz konusu. Geçmişle ilgili parasal bir konu yeniden gündeme gelirken sizi yanılgıya sürükleyebilir. Zihinsel karmaşa yaşadığınız bu günlerde sabırlı olmalısınız. Ruhsal bütünlüğünüzü korumaya çalışmak adına akışta kalın. Akşam saatlerinde gündeminiz değişecek.

Yengeç Burcu - (22 Haziran - 23 Temmuz)

İyimserliğiniz artıyor. Arkadaşlarla bir araya geleceğiniz, keyifli ortamlardan zevk alacağınız söylenebilir. İçinde olduğunuz sosyal çalışmalarda ise önemli değişiklikler söz konusu. Ancak geleceğe dönük planlarınız üzerinde yeniden düşünmenizde yarar var. Özellikle maddi açıdan yaşanan kaygılar ilerleyen saatlerde sizi zorlayabilir.

Aslan Burcu - (24 Temmuz - 21 Ağustos)

Kariyerde biraz kritik bir dönemdesiniz. Daha bilinçli ve sistemli ilerlemek adına sorumluluk almaya hazır olmalısınız. Uzun vadeli kariyer planlarınızın ise şu dönemde ilerlemesi zor. Koşulları zorlamadan, üst ast ilişkilerinde ölçülü olmaya bakın. Maddi açıdan aradığınız güven sizi tatmin etmekten uzak görünüyor. Arkadaşlıklar için yapacaklarınız üzerinde durabilirsiniz.

Başak Burcu - (22 Ağustos - 23 Eylül)

Bir süre hayatınıza kriz getiren etkiler altında olabilirsiniz. Başkaları ile olan parasal paylaşımlar, geçmişten gelen borçlar her açıdan sizi yorabilir. Dikkati elden bırakmadan kaynaklarınızı temkinli kullanmalısınız. Zira yeni destekler bulmanız zor. Duygusal açıdan da sizi yoran ve soru işaretleri getiren ilişkiler üzerinizde baskı kuracaktır.

Terazi Burcu - (24 Eylül - 23 Ekim)

Bir süre hayatınıza kriz getiren etkiler altında olabilirsiniz. Başkaları ile olan parasal paylaşımlar, geçmişten gelen borçlar her açıdan sizi yorabilir. Dikkati elden bırakmadan kaynaklarınızı temkinli kullanmalısınız. Zira yeni destekler bulmanız zor. Duygusal açıdan da sizi yoran ve soru işaretleri getiren ilişkiler üzerinizde baskı kuracaktır.

Akrep Burcu - (24 Ekim - 23 Kasım)

Yıpranmış ilişkilere bu dönem daha dikkatli ve yapıcı yaklaşılmalı. Almanız gereken sorumluluklara, ortaklıklarda sizi bağlayan gelişmelere dikkat. Günün ilerleyen saatlerinde ortak paralar, miras ve başkalarının dayatacağı koşullar içine gireceksiniz. Son derece değişken şartlar öne çıkabilir. Kendi kaynaklarınızı sağlama almaya çalışın.

Yay Burcu - (24 Kasım - 22 Aralık)

Günlük rutinler ve pratik hareket etmeniz gereken işler var. Bu konuları yük olarak hissederek yorgunlukların altında kalabilirsiniz. Yeni plan yaparak eldeki işleri toparlamaya bakın. Zira iş ortamında sizden somut beklentiler olacak. Geçmişte yaşanan bir rahatsızlık yeniden gündeme gelebilir. İlerleyen saatlerde ilişkiler size aradığınız keyfi getirecek.

Oğlak Burcu - (23 Aralık - 20 Ocak)

Kendinizi rahat ve dışadönük hissediyorsunuz. Aşırı sorumluluk aldığınız bu dönem biraz dinlenerek kendinize dönük olabilirsiniz. Sevdiklerinizle bir araya gelmek temel ihtiyacınız olabilir. Ancak bir yandan da çocuklarla ilgili önemli sorunlar sizi endişeli kılmakta. Akışta kalmalı, ilerleyen saatlerde işle ilgili konuları gözden geçirmek üzere yeni planlar yapmalısınız.

Kova Burcu - (21 Ocak - 19 Şubat)

Pek çok konuda yeni planlar yapmanız gerekebilir. Evde yaşanan zorunlu değişiklikler nedeni ile karışık etkiler altındasınız. Özellikle toprağa ait planlar, eldeki kaynakların kullanımı konusunda çözüm arayışlarınız var. Güvenlikle ilgili konularda sizi bazı engeller beklemekte. Neyse ki akşam saatlerinden sonra istediğiniz yönde hareket edebileceksiniz.

Balık Burcu - (20 Şubat - 20 Mart)

Günlük planlarda ve iletişim konularında bazı aksaklıklar olabilir. Daha net düşünceler üzerinden ilerlemeli duyduklarınızın yanıltıcı olabileceğini bilmelisiniz. İlerleyen saatlerde duygusal olarak sizi yıpratan fedakarlıklar olacak. Ailenizle ilgili konularda daha esnek olmalısınız. Yerleşimle ilgili konularda yapıcı başlangıçlar içindesiniz.

21

Haftanın filmleri (18.01.2013)

18 Ocak 2013

Bu hafta 1'i yerli, 3 yeni film vizyona girdi.

CELAL İLE CEREN

Herkesin bir Ceren'i vardır.

Şahan Gökbakar'ın senaryosunu yazdığı film, yetenekli komedyenin hayranları tarafından uzun süredir bekleniyor. Malum kendisi sinemada henüz ''Recep İvedik'' serisinin dışında bir başarı kazanabilmiş değil. Bakalım Celal rolünde de aynı sıcaklığı yakalayabilecek mi? Fragmanda yer yer Recep İvedik tarzı sahneler yer alsa da. Celal ile Ceren kendine özgü bir eğlenceli bir film olmayı başarmış gibi...

Yönetmenliğini kardeş Gökbakar Togan'ın yaptığı ''Celal ile Ceren''de Ezgi Mola da en az Şahan kadar başarılı olmaya aday...

 

BİTİK ŞEHİR

Yurt dışında ilgi uyandıran politik gerilimin yönetmeni Allen Hughes, senaristi ise Brian Tucker.

İşine son verilmiş bir polis olan Billy Taggart (Mark Wahlberg) artık özel dedektif olarak çalışmaktadır. Bir gün New York şehrinin belediye başkanı Nicholas Hostetle (Russell Crowe) onu karısı Emily Barlow'u (Catherine Zeta-Jones) takip etmesi için görevlendirir. Belediye başkanı aldatıldığından şüphelenmektedir. Taggert iddiaları doğrular, ancak yaptığı araştırmalar onu zamanla dişli düşmanlar edineceği politik bir skandalın içerisine sürükleyecektir.

 

MAMA

Kanada - İspanya ortak yapımı olan Mama, tüyler ürperten bir hayalet öyküsünü beyaz perdeye getiriyor.

Victoria ve Lilly, anne ve babası ormanın derinliklerinde öldürüldüğünde henüz çok küçük iki kız kardeştir. Vahşi doğada yapayalnız kalırlar ve 5 yıl boyunca nasıl hayatta kaldıklarını kimse çözemez. Amcaları Lucas, kız arkadaşı Annabel ile kızları sahiplenir ve mahkeme kararıyla evlerine alır. Fakat insanlıktan uzak büyümüş çocukların rehabilitasyon süreci de oldukça zor olacaktır. Çocukların uyumsuz davranışları ve evden kaçmalarının ardından travma ve stresten başka bir etken olduğunu fark eden Annabel, geceleri kızlara seslenen bir fısıltı olduğunu fark eder. Evdeki tek misafirler küçük çocuklar değildir, dudaklarından dökülen ''Mama'' nereye gitseler arkalarında olan bir hayalettir...

İspanyollar son yıllarda özellikle korku ve gerilim türünde çok başarılı filmler yapıyorlar. Türün takipçileri bu filmi de oldukça seveceklerdir.

3

Gayet.net’te aşkı bulmanın 6 yolu

16 Ocak 2013

1-Samimi ve gerçek olun:

Profilinize en sevdiğiniz ve kendinizi en çok beğendiğiniz fotoğraflarınızı ekleyin. Profil fotoğrafınız 5 yıl önceki değil şimdiki sizi yansıtsın. Yaşınız, boyunuz ve kilonuzla ilgili lütfen sadece ve sadece gerçekleri yazın. Gerçekten anlaştığınız biriyle buluştuğunuzda sizi tanıyamazsa bu iki taraf için de iyi bir deneyim olmayacaktır. Kendinizi ve düşüncelerinizi anlattığınız bölümleri boş bırakmayın. İnsanların, sizi, izin verdiğiniz ölçüde, tanımasına izin verin. Böylece size uygun olamayn kişileri baştan elemiş olacaksınız.

2-Net olun:

Basmakalıp doldurulmuş genel geçer profiller hele bir de fotoğrafsızsa çok sıradan ve sıkıcı olabiliyor. Mümkün olduğunca kendinizle ilgili ilginç detaylar vermeye çalışın. Mesela duş alırken söylemekten hoşlandığınız bir şarkıyı ya da hayatınızda size en çok gurur veren anı paylaşabilirsiniz... Unutmayın, sizi özel kılan böyle ufak detaylardır! Profilinizi ziyaret eden kişiye, eğer sizinle birlikte olma şansı olsa, hayatının çok daha eğlenceli,  renkli olabileceğini düşündürten ipuçları verin.

3-Klişelerden uzak durun ve gülen yüzleri (emoticons) aşırı kullanmayın:

Gezdiğiniz profillerde kaç defa “Dürüst, sadık bir kadın arıyorum.” veya “Gezmeyi, eğlenmeyi seven bir adam arıyorum.” tipi klişe cümlelere rast geldiniz? Bir sürü profilin birbirinin aynısı olduğunu düşünmüyor musunuz? Hayatın her alanında fark yaratanlar ön plana çıkar. Artık lütfen “Slm” diye mesaj atmayın. Bu tip mesajlar karşınızdakine hiçbir şey ifade etmiyor.

Bir de lütfen gönderdiğiniz mesajlarda gülen yüz ifadelerini çok fazla kullanmaktan kaçının, meramınızı kelimelerle ifade etmeye çalışın.

4-Profilinizi her hafta güncelleyin:

Ne düşündüğünüzü paylaştığınız bölümü sürekli güncel tutun. Bir basket ya da futbol maçına gidiyorsanız yazın. Tatile mi çıkıyorsunuz? Paylaşın! Gündelik hayatınızda olan değişiklikleri paylaşın. Potansiyel adaylar nasıl bir hayat yaşadığınızı, sizinle nasıl bir hayatları olacağını kafalarında canlandırabilsin.

5-Gelen mesajlara hızlı yanıt verin:

Mesajlarınıza  hemen dönmezseniz fırsatı kaçırabilirsiniz. Gerçekten hoşunuza giden bir üye sizinle tanışmak için mesaj gönderdiğinde, kısa süre içinde cevap vermezseniz, onunla ilgilenen başka birileri bu fırsatı kullanabilir. Siz O’nu beğendiğinize göre muhtemelen başkaları da beğeniyordur.

6- Her gün mutlaka Gayet.net’e giriş yapın:

Mutlaka her gün Gayet.net’e giriş yapın. Aradığınız kişiye ne zaman rastlayacağınızı bilemezsiniz. Birilerinin size yazmasını beklemeyin. Sürekli bekleyerek aradığınız kişiyi bulamazsınız. Arama yapın, online olan üyelere mesaj,  arkadaşlık teklifi gönderin. Diğer üyeler sizi sitede daha sık gördükçe, aktif bir üye olduğunuzu anlayacaklardır.

Ve son olarak sanal dünyada flört aslında bir saklambaç oyununa benzer. Kazanmak istiyorsanız, oyuna katılmalı, aramaya devam etmelisiniz.

Hepinize yolculuğunuzda iyi şanslar dileriz.

3

Haftanın mekanı - Filizler Köfte

14 Ocak 2013

Filizler Köfte deyince önce manzarasından bahsetmek lazım... İstanbul’un simgesi Kız Kulesi’ne nazır mekandaki masalardan herhangi birine oturduğunuzda rahatlıkla seyre dalabileceğiniz, Ayasofya’sı ile, Sultan Ahmet’i ile 5 bin yıllık Tarihi Yarımada’dan, Galata Kulesi’ne, oradan da Dolmabahçe’ye ve Boğaziçi Köprüsü’ne kadar önünüzde uzanan eşsiz bir manzaradan söz ediyoruz!

Aile, 19 yıl önce İstanbul’un Tuzla sahilinde açtıkları ilk restoranda edindikleri tüm tecrübeyi Salacak’ta, 2010 yılında açtıkları bu yeni şubede de korumayı başarmış.

Restoran ve cafe kısmı olan 2 katlı çok samimi ve rahat bir mekan burası. Üstelik tam 1000 kişiye hizmet verebiliyor. Fiyatlar uygun, yemekler lezzetli ve servis de oldukça hızlı. Menüsünde başta “Filizler Köftesi” olmak üzere türlü türlü köfte var; Kaşarlı, Acılı, Sebzeli Kasap ve Sucuk Köfte ile beraber Izgara Et ve Tavuk Çeşitleri bulunuyor. Karışık bir tabak denerseniz neden diğerlerini de denemedim diye pişman olmazsınız. Köfteler pilav ve püre ile beraber servis ediliyor.

Ayrıca alt kattaki market bölümünden yediğiniz köfteleri, turşuları ve zeytinyağları da satın alabiliyorsunuz.

Hem arkadaşlarınızla hem de sevgilinizle gidebileceğiniz mekanda bir iz bırakmak istiyorsanız siz de bir peçeteye ya da kağıda düşüncelerinizi yazıp bırakabilirsiniz...

Filizler Köfte hakkında daha detaylı bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz: http://filizler.com/

1

Haftanın filmleri (11.01.2013)

11 Ocak 2013

 

 

 

Bu hafta tam 5 film vizyona giriyor. Zaten vizyonda olanları da düşünürsek hemen herkesin zevkine hitap eden bir seçenek var. Birini seçin ve bu hafta sonu sinemada film izlemenin keyfini çıkarın...

Karaoğlan

Daha önce de defalarca sinemaya uyarlanan, Yeşilçam yıllarında Kartal Tibet tarafından canlandırılan Karaoğlan döndü!

Hem de ne dönüş... Bazı kaynaklar bu filmin bütçesinin 7 milyon dolardan fazla olduğunu ısrarla belirtiyor. 1963 yılında Suat Yalaz’ın çizgileriyle hayat bulan karakter bu filmde de klasik düşmanı Camoka’yla mücadele ediyor. 1238 yılında yılında geçen hikayede Anadolu’nun kaderi Moğol istilasını durdurmaya çalışan Karaoğlan’a ve onun çevresindekilere bağlıdır. Güzeller güzeli Bayırgülü, kılıç ustası Baybora, yaman savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu şanlı destanın kader ortağı olacaklardır.
Karaoğlan çizgi romanlarının günümüz teknikleriyle yeniden sinemaya uyarlanmış hali olan filmin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstlenirken, oyuncu kadrosunda Volkan Keskin, Hakan Karahan, Özlem Yılmaz, Müge Boz ve Hasan Yalnızoğlu gibi isimler yer alıyor.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/VskujO

Efsane Beşli

Büyüklerin çocuklarla eğlenceli saatler geçirebileceği başarılı bir yapım.

'Kara' adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçince, Kuzey (Noel Baba), Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Frost'tan oluşan ölümsüz bekçiler de ona karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. Kara, dünyamızı çepeçevre sarıp insanlığa korku yaymaya başladığında, dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri Efsane Beşli'ye bağlıdır.

Yazar William Joyce'un ünlü çocuk kitapları serisinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Peter Ramsey üstlenirken filmin orijinal seslendirme kadrosunda Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law ve Isla Fisher isimleri göze çarpıyor.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WJ1ol4

 

 

 

Entrika

Richard Gere hayranlarına hitap eden bir gerilim...

Richard Gere’in canlandırdığı büyük bir ticaret imparatorluğunu yöneten Robert Miller bir gece bir trafik kazası geçirir; kendisi sağ kurtulur fakat herkesten gizlediği yasak aşkı kazada can verir. Miller kaza sonrası gizli ilişkisinin ortaya çıkmasını göze alamaz ve riskli bir plan yapar. Tam şirkette her şeyin yoluna girdiğini düşündüğü sırada olayı araştıran detektif Michael Bryer planlarını alt üst edecektir...

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nicholas Jarecki'nin üstlendiği filmin kadrosunda Tim Roth ve Susan Sarandon gibi yıldız isimler de var.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WJ1KrY

 

 

 

 

Kanunsuzlar

Bu haftanın en iyi filmi olabilir...

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde kaçakçılıkla nam salmış Bondurant kardeşlerin Büyük Depresyon dönemindeki icraatları anlatılıyor. Bondurant ailesine mensup 3 kardeşin birbirine olan sadakati, kaçakçılıkla kazandıkları iyi paradan kendilerine pay isteyen devlet görevlileri karşısında da sınanıyor.

Yönetmenliğini en son The Road filmine imza atan John Hillcoat'un üstlendiği film Tom Hardy, Guy Pearce, Gary Oldman, Shia LaBeouf, Jessica Chastain ve Mia Wasikowska gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip. Yapım 2012 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Avrupa'nın çeşitli festivallerini gezen filmin yurtdışı eleştirmen notu da bir hayli yüksek.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WdQC75

 

 

 

Düşler Diyarı

Haftanın çocuklara da hitap eden ikinci filmi...

Cimcime (Hushpuppy), New Orleans'ın kıyılarında Bathtup (Leğen) isimli fakir ama mutlu toplulukta babasıyla birlikte yaşayan altı yaşında sevimli bir çocuktur. Hafif çatlak babası Wink bir gün gizemli bir hastalığa yakalanır. Eşi benzeri görülmeyen ve ne olduğuna dair tanı koyulamayan bu hastalık dünyanın işleyiş düzenini derinden sarsar ve bir nevi kıyameti tetikler. Tarih öncesinde yaşamış olan 'Auroch' isimli antik ordu mezarlarından çıkar ve dünyanın sonunu getirmek için savaşmaya başlar. Şimdi küçük Cimcime yaşadığı topluluğu terk edecek ve dünyanın diğer ucundaki annesini aramaya başlayacaktır. Hem babasını, hem sular altındaki evini hem de evreni kurtarması gerekecektir.

Özellikle çocuk oyuncu Quvenzhané Wallis'in performansı dikkat çekici!

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/VPUuML

3

Haftanın filmleri (04.01.2013)

03 Ocak 2013

 

 

 

Bu hafta 3 yeni film gösterime giriyor. Elimizde bir komedi-dram, bir gerilim-aksiyon ve son olarak bir de korku filmi var. Tercih sizin...

Umut Işığım

Robert De Niro,  Bradley Cooper,  Chris Tucker, Jennifer Lawrence ve Julia Stiles gibi şahane bir oyuncu kadrosunun adeta döktürdüğü film, komediyle dram arasında gidip gelen bir tona sahip...

Felekten Bir Gece (Hang Over) filmlerinin yakışıklı oyunucusu Bradley Cooper’ın canlandırdığı Pat Peoples her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “Her şeyde bir hayır vardır,” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde tedavi gören Pat artık karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Önce anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya adar. Ancak bu zor bir mücadeledir. Taa ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan Tiffany (Jennifer Lawrence) ile tanışana kadar...

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/UgceES

Yakın Tehdit

Nicolas Cage ve Nicole Kidman’in baş rollerini paylaştığı sıkı bir gerilim filmi...

Daha önce Telefon Klübesi (Phone Booth) filmini de çeken Joel Schumacher tek mekanda geçen bu filme de çok şey katmış. Zengin çifti oynayan Nicolas Cage ve Nicole Kidman, malikanelerine giren ve onları rehin alan suçlulardan kurtulup hayatta kalmaya çalışıyorlar. Oldukça sürprizli gelişmeler olduğunu söylemeliyiz.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/YXmHS5

 

 

 

 

 

 

 

Koleksiyoncu 2

İlk filmi sevenler için ilaç gibi bir devam filmi!

2009 yılında çekilen Koleksiyoncu, korku ve gerilim türünün sıkı takipçileri tarafından oldukça beğenilmişti. Gelenek devam etti ve beklenen devam filmi yapıldı. Bu film de en az ilki kadar korkunç. Kıasaca konudan bahsetmek gerekirse; Elena, gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini, içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan bir sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/PWm7na

1

Aşk ve seks her derde deva!

06 Aralık 2012

Bilim adamlarına göre sevgiyle gerçekleştirilen cinsel ilişki pek çok fiziksel sorunun çözümüne ciddi katkı sağlıyor.

Alternatif tıp, ilaçlara olan bağımlılığımızı azaltıp dertlerimiz için doğal çözümler sunuyor. Üstelik geleneksel tıp da bu yaklaşımların önemli bir kısmını sahipleniyor. Cinselliğin sağlığımıza yaptığı katkı konusunda da böyle bir fikir birliği söz konusu. Marmara Üniversites’nden Prof. Dr. Ferruh Şimşek, sevgiyle yaşanan cinselliğin mutluluk hormonlarını harekete geçirerek vücuda sayısız fayda sağladığını dile getiriyor. Cinsel ilişkinin her bedensel fonksiyon gibi eksiksiz ve doğru olması gerektiğini özellikle vurgulayan Şimşek, cinsel rahatsızlıkları olanları, konuyu ihmal etmeyip hemen doktorlara başvurmaya çağırıyor.

Düzenli bir cinsel hayatın sağladığı başlıca yararlar ise şöyle sıralanıyor...

Kasları gevşetir: Cinsel ilişkide yaşanan doyum bütün vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin, rahatlık duygusu oluşturur.

Kalp için faydalıdır: Cinsellik aynı iki kat merdiven çıkmak ya da hafif bir egzersiz yapmak gibidir. Kalp atışları hızlandırır. Kan dolaşımını artırırır.

Mutluluk verir: Endorfin, serotonin ve dopamin gibi mutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur.

Acıları azaltır: Cinsel ilişkinin gevşetici etkisi, kas çekilmelerinde meydana gelen acıları da hafifletir.

Formda hissettirir: Sevgiyle yapılan cinsellik formda hissettirir. Doygunluk, rahatlama ve sevginin bir sonucu olduğu için bedensel ve ruhsal katkı yapar.

Olumlu düşünmeyi sağlar: Orgazm sonucu serbest kalan enerji, olumsuz düşünceleri önleyip, olumlu bir bakış açısı verir.

Adeti düzenler: Düzgün bir cinsel hayat hormonal dengeyi korur ve adetin düzenli olmasını sağlar. Düzenli orgazm yaşayan kadınlar kanlarındaki endorfin miktarından dolayı düzenli ve ağrısız adet görürler. 

5

Sevgili olmamıza gerek yok (mu?)

17 Ekim 2012

Sadece seks amacıyla bir araya gelen yatak arkadaşlarının sayısı özellikle büyük şehirlerde giderek artıyor. Bu duruma özel hayata dair bir tercih deyip geçmek mümkün ancak CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe seks arkadaşlığı ile ilgili uyarıyor: “Duygunun olmadığı bir cinsellik, insanı mutlu edemez. Tek başına seks, yalnızca mekanik bir eylemdir.”

Bir şeyler eksik gibi...

İnsanın doğasında var olan aşk ve sevginin kutsal olduğunun altını çizen Dr. Keçe; "Aslında, burada da bireyin aradığı temel unsur sevmek ve sevilmek; güven ve şefkattir. Ancak seks arkadaşlığı durumu kişileri yalnızlığa ve mutsuzluğa itti. 2000'li yıllardan itibaren yaygınlaşan kitle iletişim araçları, cinselliğe olan ilgiyi artırdı. Bu durum, bazı toplum bireylerinin farklı arayışlara yönlenmesine neden oldu. "Seks arkadaşlığı" tabiri özellikle Avrupa ve ABD'de tabu olmaktan çıktıktan sonra ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Doyumsuzluk hissi yüksek olan ve haz beklentisi içine giren kişilerin tercih ettiği seks arkadaşlığı, aşk arayışından çok seks arayışının ağır basmasıyla ortaya çıkıyor." dedi.

İnsan doğasına aykırı mı?

Keçe seks arkadaşlığını şöyle anlatıyor: Bu tarz ilişkilerde hiçbir kısıtlama olmadığı için geceyi beraber geçirme ya da ertesi gün telefon etme zorunluluğu da yoktur. Sahiplenme, kıskanma gibi duyguların tamamen yasak olduğu bu ilişki türünde, aşk ve seks birbirine karıştırılmamalıdır. Yorganın altında olanlar da sadece o iki kişiyi ilgilendirir. Ayrıca, bu iki kişi, kendi hayatından sorumlu olup, birbirinin hayatını bilmeleri gerekmemektedir. Ancak, her ne olursa olsun, duygunun dışlandığı yatak arkadaşlığı, insanın doğasına aykırıdır.

Sonu hüsran olur

CİSED Genel Başkanı Psikiyatrist Doç. Dr. Cebrail Kısa ise düzenli bir ilişkiye zaman harcamak istemeyen Amerikalı ve Avrupalı kadınlar arasında başlayan bu tarz ilişkileri yaşayanların özellikle evli ve aşk beklentisi olmayan, sır tutabilen, kıskançlık, kısıtlama gibi duygusal dürtülerini kontrol edebilen, aile ve sosyal çevrelerinin dışında olan kişileri seçtiğini belirtiyor.

Doç. Dr. Kısa: "İlk bakışta böyle bir ilişki şekli cazip gelse de, sonu genellikle hüsranla bitmektedir. Zamanla kullanan-kullanılan bir ilişkiye dönüşecek olan yatak arkadaşı ilişki biçimi, kullanılan kişinin kendini değersiz hissetmesine ve bunun sonucunda da ağır bir depresyona girmesine neden olabilecektir. Bazı bireylerde, yatak arkadaşlığı kontrolden çıkarak, kişiyi seks bağımlısı haline getirebilir. Bu, terapi gerektiren bir cinsel işlev bozukluğudur. Bunun dışında, sürekli değişik insanlarla birlikte olmak cinsel yoldan bulaşan hastalıklara da davetiye çıkartmaktadır." dedi.

Aşk acılarının ilacı mı?

Psikolog Serap Güngör de; "Yatak arkadaşlığını seçen kadın ya da erkek, geçmişinde genellikle iyileşmemiş bir aşk acısı yaşamış kişilerdir. Bu kişiler, tekrar acı çekmemek için yeni bir duygusal ilişkiye girmek istemez." dedi. Güngör'e göre; "Canının istediğiyle özgürce birlikte olmak, sorumluluktan uzak rahat bir cinsellik yaşamak, bu tip aşk yarası olan bireyler açısından bir onarım ilişkisi ve depresyonla baş etme şekli olarak görülmektedir. Fakat, bu tarz bir savunma mekanizması çözüm olmamakla birlikte, kişinin kendine olan özgüven ve saygısını kaybetmesine ve hatta daha ciddi ruhsal sorunlara da yol açabilmektedir." Kişilerin aşk acısını genellikle tek başına aşmaya çalıştıklarını ancak, bazı kişilerin geçmişten gelen olumsuz çocukluk yaşantılarından dolayı bu süreci aşamayıp, yatak arkadaşı gibi yanlış yollara saptıklarının altını çizen Güngör; "Yoğun üzüntü, terk ve kayıp gibi duygular için gerektiğinde terapi yardımı almak yararlı olacaktır." dedi.

Başladığı gibi gider mi?

"Başlarda, haftada bir kez, yalnızca cinsel ilişki için buluşuyorduk. Zamanla ona âşık olduğumu hissettim ama o, benim yalnızca bedenimle ilgileniyordu. Kendimi kullanılmış bir paçavra gibi hissetmeye ve kendimden nefret etmeye başladım." şeklinde cümlelerin kurulduğu yatak arkadaşlığının olumsuz sonuçlarına dikkati çeken Psikolog Kemal Özcan; "İster istemez işin içine duygu karışma ihtimali nedeniyle, her iki tarafın da, başlangıçta koyulan kurallara uyması pek de olanaklı olmayabilir. Bu durum, zamanla ilişkiyi içinden çıkılmaz bir sorun yumağına dönüştürebilir. Bu sorunlar, taraflardan birinin diğerine âşık olması ya da karşısındaki bireyden daha fazlasını istemesi gibi bir durumla sonuçlanacağı gibi ilişkinin tek taraflı sonlandırılması durumunda kişinin kendini kullanılmış ve terk edilmiş hissetmesi şeklinde de örneklendirilebilir. Bu nedenle, duygusal tatminsizlik yaşama, kendini kullanılmış hissetme, toplum tarafından hoş karşılanmama kaygısı ve zamanla yatak arkadaşına aşık olma riski üzerinde durulması gereken önemli sorunlardır." dedi. Genellikle var olan bir arkadaşlığa sonradan cinsellik eklendiğinde, bu ilişkinin sonlandırılması halinde, eskiden kalma arkadaşlığın da sonlandırılmış olacağının altını çizen Özcan; "Kişiler dostluk ve arkadaşlık ile cinsel dürtüler arasında bir seçim yapmalıdır." dedi.

7

Gayet.net’te kontrol kadınların elinde

23 Ağustos 2012

Aşkı bulmak isteyen kadınlara müthiş bir haberimiz var! Yeni Gayet.net çok daha güvenli ve tam kadınlara göre!

Kadınlar güvende hissetmek ister, kontrolün kendilerinde olmasını ister ancak öyle ortamlarda rahat eder. Gayet.net'i kadınlara arzu ettikleri ortamı sunabilmek için tasarım ve içeriğiyle tepeden tırnağa yeniledik. Şimdilerde binlerce kadın Gayet.net’in yeni özellik ve ayarlarından faydalanıyor, aradığı kişiyi, çok daha eğlenceli ve güvenli bir ortamda, kısa sürede buluyor. İşte Gayet.net’in kadınlara güvenliği garanti eden özellikleri...  

1) Sohbet etmek istediğiniz üyeyi siz seçin!

Gayet.net Sohbet’i kullanarak iletişim kurmak istediğiniz kişileri siz belirleyin. İsterseniz Gayet.net Sohbet’i kapatabilir ya da sadece arkadaş listenize eklediklerinizle konuşabilirsiniz...

2) Uyum oranınıza bakın,  kararsız kalmayın...

İnternet’te birini tanımak daha zormuş gibi düşünülür ama artık öyle değil! Ziyaret edeceğiniz profilin köşesinde yer alan ve ortak beklentilerinize göre hesaplanan Gayet.net Uyum Puanı sayesinde hayata bakışınızın ya da aradığınız fiziksel özelliklerin uyuşup uyuşmadığına hemen karar verebilirsiniz.

3) Size mesaj atabilecek ve göz kırpabilecek üyeleri siz belirleyin.

Gelişmiş ayarlar sayesinde size mesaj atabilecek ve göz kırpabilecek üyeleri siz belirleyin, ilgilenmeyeceğiniz kişilerle boşuna vakit harcamayın.

4) Hoşunuza gitmeyeni engelleyin, rahatsız eden olursa şikayet edin!

İlginizi çekmeyen bir üye mi var? Sizinle sürekli sohbet etmek isteyen bir gevezeye mi rastladınız? Onu hemen engelleyin! Sizinle iletişime geçemesin, sitede olduğunuzu ya da onu engellediğinizi bilmesin.

Gayet.net’te kontrol ve mutluluk elinizde, tadını çıkarın...

9
Kapat