Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (1)

İlişki koçu 19 Ekim 2011

İkisini de seviyorum…

Merhaba, 26 yaşında bekar bir erkeğim. Bir yıldır devam eden bir ilişkim var ve mutluyum. 3 ay evvel internetten yeni biriyle tanıştım. Ona bir ilişkim olduğunu söylemedim, şimdi iki tarafı da idare ediyor gibiyim. Bir yıllık ilişkime ilk defa ihanet ettim. İkisinden de ayrılmak istemiyorum ama nereye kadar böyle idare edebilirim bilmiyorum. Bir insan iki kişiyi aynı anda sevemez derler ama ikisini de seviyorum ve ikisinden de kopamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba, İki kişiyi aynı anda seviyor olmanız iki ilişkinizden de tam olarak tatmin olamadığınızın işareti olabilir.Bir yıllık ilişkinizde monoton bir dönem yaşıyor olabilirsiniz ve var olanı kaybetmeden yaşadığınız bu ikinci heyecan size cazip geliyor olabilir.Üzülerek bu ikili mutluluğun çok uzun süremeyeceğini ve acil olarak bir seçim yapmanız gerektiğini hatırlatmak zorundayım. Şu anda sadece birine ihanet etmiyorsunuz aynı zamanda başka bir ilişkiniz olduğunu bilmeyen birini kandırıyorsunuz. Tabii bu seçimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor, yeni heyecanın büyüsüne kapılarak ilişkilerini bitiren birçok kişinin pişmanlıkla eski günlerini araması çok sık gördüğümüz örneklerden. 1 yıllık ilişkinizden de kopmamak istemeniz bunun biraz heyecan arayışı olduğunu gösterse de dikkatli karar vermenizi öneririm.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Nerede hata yapıyorum?

30 yaşında evlenip ayrılmış, bir bayanım. 3 yıldır devam eden bir ilişkim vardı, eskiden beni çok sevdiğini söyleyen erkek arkadaşım bundan 6 ay evvel bu ilişkiyi bitirmek istediğini, benimle birçok konuda anlaşamadığını, evlenmek istemediğini ve hayatına başka türlü devam etmek istediğini söyledi. Çok üzüldüm, çok yalvardım ve bu ayrılık olmasın diye her yolu denedim, isterse hiç evlenmeden birlikte olabileceğimizi, değiştirmemi istediği huylarımı değiştireceğimi , ayrılmak istemediğimi söylememe rağmen iyice benden uzaklaştı. En son konuşmamızda beni gurursuz olmakla suçladı. Bana geri dönmesi için ne yapmalıyım, nerede hata yapıyorum?

Hatanız ayrılmak isteyen birine ısrarla çözümler üretmek ve ayrılmayı kabul etmemek. İlişkilerin yakıtı sevgi olduğu kadar gurur ve erdemdir. Taraflardan biri ayrılmak istediğinde ayrılmamak için direnmek, ısrarcı olmak hatta yalvarmak bir ilişkiyi kurtaramayacağı gibi düzelme ihtimallerini de yok eder. Böyle durumlarda, haksızlığa uğramış bile olsanız yapacağınız tek şey, kendinizden mahrum bırakmak olmalıydı. Tersini söylese bile herkes kendinden emin ve güçlü biriyle olmak ister. Lütfen gücünüzü toplayın, bir daha kesinlikle aramayın ve hatta o sizinle tekrar birlikte olmak istese bile biraz zaman isteyin.Unutmayın Size kötü davranan yada size yeteri kadar değer vermeyen bir ilişkiyi kabul ederek; evrene “yeterince değerli biri değilim, bu nedenle kötü muameleyi hak ediyorum” mesajı yollayarak, tüm ilişkilerinizi bu sona mahkum edersiniz.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat