Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (3)

İlişki koçu 03 Kasım 2011

Onu kaybetmek istemiyorum …

Merhaba ben 22 yaşındayım. Erkeğim. İzmir’de üniversitede okuyorum. Bir ilişkiyi ya da olabilecek ilişkileri ciddiye alan biriyimdir. Bundan 2.5 sene önce bir kız sevdim. Benim yöremin yakınlarında oturması ilgimi daha da arttırdı. El ele gezmemize rağmen bir türlü evet demedi. Ama çevre sebeplerinden dolayı benden uzaklaştı ve ben kontrol edemedim. Daha sonra da başka biriyle çıkmaya başladı. Öğrendiğim kadarıyla şu an onunla beraber değil. Bu 2.5 sene içinde onunla, bir kaç kez küstük ve tekrar barıştık. Ne kadar vakit geçtiyse onu unutamadım. Herkes bırak artık diyor ama ben onu kazanmak istiyorum. Çünkü onu çok seviyorum. Hafta da sadece 2 gün görüşebiliyoruz, pardon görebiliyorum. O ise benden uzaklaşmaya çalışıyor anladığım kadarıyla. Ben duygusal bi insanımdır. İçim rahat olmazsa işlerimi yapamıyorum. Stajıma gidemiyorum. Onu kaybetmek istemiyorum bunun sebebi yüreğinin en içinde iyi bir insan olduğunu biliyorum. Hayattaki bir gayem de şu an o. Lütfen bana yol gösterin…

Merhaba,
Üzülerek söylemeliyim ki çevrenizdekiler haklı, bence de artık eski kız arkadaşınızı unutmanız ve kendiniz için yeni bir hayat planı yapmanız gerekiyor. Başlangıçlar kadar ayrılıklar da hayatın önemli parçası ve bu ayrılıkları kabul edip kendi yolumuza gitmek bazen yapmamız gereken tek şey. Eğer eski kız arkadaşınız da sizinle birlikte olmak isteseydi mutlaka haberiniz olurdu, oysa ki kız arkadaşınız sizden uzaklaşmaya çalışıyor, bu durumu olgunlukla kabul etmeniz gerekiyor. Duygusal bir insan oluşunuzu anlıyorum fakat bir meseleye takılıp kalmak sizi hayattan alıkoyar ve yeni şanslarınızı deneyememenize neden olur. Size önerim sosyalleşin, arkadaşlarınızla gezin tozun ve bu durumu kabullenerek unutmaya gayret edin. Çok kısa bir sürede toparlanıp, hayattan keyif almaya başlayacaksınız yeter ki buna karar verin. Unutmayın bir ilişkinin başlamaması ya da bitmesi hayatın en önemli olayı değildir, siz güvenli, kendi hayatına ve duygularına sahip çıkan biri olursanız her şey istediğiniz gibi olur.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Beni 2 sefer aldattı. Affettim!

Ben beş senedir bir kızla çıkıyordum. Bu sürede beni 2 sefer aldattı. Affettim. Son olarak yine aldattı ama yine pişman oldu. Bu durum hep böyle mi devam edecek? Onu çok seviyorum, ondan vazgeçemiyorum ama evlenince de beni aldatır mı?

Merhaba,
Kız arkadaşınızın beş sene içinde size bu kadar ihanet etmiş olması, bu ilişkiyi bitirmeniz için önemli bir işaret bence. İnsanlar hata yapabilirler ve karşılıklı sevgi, saygı var ise affetmek gerekir, fakat sizin ilişkinizde durum biraz daha farklı görünüyor. Kız arkadaşınızın pişmanlıkları çok kısa sürüyor ve aynı hatayı tekrar ediyor. Mutlaka siz de fark etmişsinizdir ki bu ilişkide yanlış giden ve karşılıklı güvene dayalı bir ilişkiye dönüşemeyecek bir durum var. Ondan vazgeçemiyorum demişsiniz, lütfen unutmayın hayatta her şey bitebilir, başka şeye dönüşebilir ve sizi vazgeçmek zorunda bırakabilir. Değişmeyecek ve sizle kalacak şey ise gururunuz ve özsaygınızdır. Bu ilişkide haksızlığa uğramış ve aldatılmış olabilirsiniz ama bu duruma son vererek kendinize yeni bir yol ve güvenilir ilişkiler bulmak sizin elinizde. Kendinize güvenin ve yeni bir yol çizin.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat