Toplam 3,5 Milyon üye. 1.026 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (4)

İlişki koçu 11 Kasım 2011

 

 

Onu gerçekten seviyor muyum bilmiyorum…

Benim bir erkek arkadaşım var. Onu gerçekten seviyor muyum bilmiyorum ama ondan ayrılmak da istemiyorum. Daha önce birkaç kere aşık oldum ama o duyguları erkek arkadaşıma karşı hissedemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Eğer erkek arkadaşınızdan ayrılmak istemiyor ve bu ilişkiyi devam ettirmek istiyorsanız ona karşı bir duygunuz var demektir. Bu duygunun sevgi mi, aşk mı yoksa hoşlanmak mı olduğunu irdelemek yerine ilişkinizin nasıl ilerlediğine bakmanız daha doğru olacaktır. Eğer istediğiniz özelliklere sahip, mutlu bir ilişkiniz varsa duygular zaman içinde artabilir, ya da bazen başta çok aşık olduğunuzu hissettiğiniz halde birbirinizi tanıdıkça duygular bitebilir. İlişkilere zaman vermek gerekir. Ayrıca her ilişki farklı bir duygu yaratabilir, birinde hissettiğiniz tutkulu aşk, diğerinde yeri doldurulamaz bir huzur olabilir. Size önerim ilişkinize zaman vermeniz, ilerleyen günlerde hala hislerinizde eksiklik olduğunu görürseniz ayrılmayı düşünebilirsiniz.

Sevgiler.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Kızlara karşı cesaretsizim…

23 yaşındayım ama kızlara karşı hem cesaretsiz hem de çekingenim. Bunu nasıl yenebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,
Öncelikle hatırlatmak isterim ki , çekingenlik ile cesaretsizlik birbirine karışabilir. Eğer kendinizi cesaretsiz hissediyorsanız bu duygunun nedenine bakmanız gerekir. Kendinizi neden cesaretsiz hissediyorsunuz?

Kendinizi hangi konuda yetersiz hissediyorsunuz? Cesaretli insanlarda olan hangi özellik sizde yok?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar sizin bu cesaretsizliği yenmeniz için yol haritanız olmalı. Eğer gerçekten kendinizi eksik hissettiğiniz noktalar var ise bu özellikleriniz geliştirmenizi, bu özellikler üzerinde çalışmanızı öneririm. Üzerinde çalıştığınız her özelliğin hızla gelişeceğini göreceksiniz.

Yok eğer bu sorulara verecek cevabınız yoksa yani kendinizi yetersiz gördüğünüz bir özelliğiniz olmadığını düşünüyorsanız ve yine de böyle hissediyorum diyorsanız. Bu korkunun üzerine gitmenizi öneririm. Birkaç kere kendinizi zorlayarak girişken olduğunuzda bu korkunun ortadan kalkacağını göreceksiniz. Bu konuda size yardımcı olacak önemli bir yöntem var.

Sanki yöntemi – mucizevi bir yöntemdir. Eğer cesur olsaydınız, kızların yanında nasıl davranırdınız? Bu sorunun cevaplarını madde madde yazın. İşte yeni hareket planınız. İlk zamanlar evde alıştırmalar yaparak başlayın.

Sevgiler.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat