Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (9)

İlişki koçu 16 Aralık 2011

 

Sevgilimi çok seviyorum ama onun bir arkadaşı var ve hep o kız yüzünden kavga ediyoruz. Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Sevgilinizi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz, o zaman onun arkadaşına da tahammüllü olmalısınız. Sevgilinizin arkadaşı size kasıtlı olarak kötü davranmıyor ve bariz bir şekilde problem çıkarmıyorsa bu konuda anlayışlı olmanızı öneririm. Siz sevgilinizin arkadaşına sevgi duymak, onunla sık vakit geçirmek zorunda değilsiniz ama mesafeli ve ilişkinizi etkilemeyecek, sevgilinizi incitmeyecek kadar tahammül etmeniz gerekebilir. Bu konu nedeniyle ilişkinizi bozmayın, sevgiliniz ile bu konuyu konuşun, sevgiliniz iyi niyetinizi anladığında bu konuda daha dikkatli davranarak aranızda problem çıkmasını önlemeye çalışacaktır.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Son ilişkimin bitmesi beni çok üzdü. Sevgilimle aynı ofiste çalışıyoruz. Onun eski sevgilisi de öyle. Kızın birlikteliği var fakat “Aynı ortamdayız, olmaz!” diye tartıştı. İş ortamını etkilediği için arkadaş kalalım dedi sevgilim ama bitmesini istemiyorum onu nasıl geri kazanırım?

Merhaba,

Aynı iş yerinde gelişen duygusal ilişkilerin bitişi her zaman daha zor olmuştur. Sizin durumunuz için önerim, ilişkinin bitmemesi için ısrarcı olmamanız. Sevgiliniz iş ortamını etkilediği için sizden ayrılmak istiyorsa, bu teklifi kabul etmek ve sevgilinize uzak, mesafeli davranmak en doğrusu. Sevgiliniz eğer ilişkinin devam etmesini isteseydi size başka tekliflerle gelirdi. İş yerinde belli etmemeyi ama dışarıda ilişkiyi sürdürmeyi isterdi. Böyle bir durumda ayrılığı bu kadar kolay teklif etmesi bu ilişkinin uzun ömürlü olamayacağının bir göstergesi zaten. Siz zamana bırakın ve rahat olun, eski sevgiliniz sizi gerçekten seviyorsa, başka bir teklifle gelerek bu sorunu çözmek isteyecektir aksi takdirde her ne sebeple olursa olsun bu ilişkinin bitmesi sizin faydanıza olmuştur.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat