Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (12)

İlişki koçu 06 Ocak 2012

 3 aydan beri yazdığım kişiyle aramız çok iyi ama sevgili değiliz, ki bana seni seviyorum demesine rağmen. Bu durum da ne yapmalıyım ki sevgimiz, saygımız sonsuz olsun diye?

Merhaba,

Size seni seviyorum dediğine göre yakında sevgili olacaksınız, bence acele etmeyin ve ilişkiye başlamanın her sürecinin tadını çıkarın. Aslında sevgili olmak öyle hissetmektir, bir ilişkinin adını koymak çok fazla şey değiştirmez. Böyle durumlarda rahat olmak, yaşananların tadını çıkarmak en doğrusudur, beklenti ile “ne zaman sevgili olucaz” diye düşünmek ise endişe ve hayal kırıklığı getirir. İlişkiye dönüşecek flört dönemi ilişkilerin en keyifli zamanıdır. Bu sürede onu daha iyi tanır ve ilişki için hazırlanmış olursunuz. İki taraf da birbirinden hoşlanıyorsa zaten sevgili olmanız kaçınılmazdır.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Bir kıza aşık oldum. Fakat bu kızın başı kapalı. Ailem ise son derece modern biri. Bu işin içinden nasıl çıkacağım?

Burada önemli olan sizin o kişiyle anlaşıyor olmanız, birbirinize uyum sağlamanız. Öncelikli olarak size belirli bir süre birbirinizi tanımanız için zaman geçirmenizi öneririm. Başı kapalı olması değil, hayat tarzlarınızın, ilişkiniz ciddileşirse ailelerinizin uyum sağlaması çok önemli. Bu sebeple flört dönemine önem verin, duygularınızla olduğu kadar mantığınızla da ilişkiyi değerlendirin. Daha sonra siz bu ilişkiyi devam ettirmek isterseniz, ailenize uygun açıklamaları yaparsınız. Eminim aileniz durumunuzu anlayışla karşılayacaktır.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat