Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (13)

İlişki koçu 13 Ocak 2012

 

Merhaba ,

Benim 1,5 senelik bir ilişkim var. Aslında 11 ay olmustu ayrılmak istediğini soyledi. ilk 7 ayımız mükemmel geçmişti. Sonra uzaklaşmaya başladığını hissettim. Şu anda da ayrıyız, beni çok sevdiğini soylüyor ama hiç ama hiç vakit ayırmıyor bana. Çok yoğun dersleri var üniversite öğrencisiyiz ikimiz de ve o İzmir’de ben İstanbul’dayım. Yaklaşık 1 senedir görüşemedik ama çok seviyorum onu. Ne yapmam gerektiğini hiç bilmiorum. Çok ciddiyiz. Evlilikten, gelecekteki planlarımızdan konuşuyoruz ama böyle ayrı olunca olmuyor sanırım. Onu kaybetmek istemiyorum ama onun da bizim ve ilişkimiz için bir şeyler yapmasını istiyorum. Bazen çok sıkıyorum onu fark ediyorum. O da çok bunaldığını, onu çok sıktığımı söylüyor. Haklı biliyorum ama bazen elimde olmadan oluyor. Ben sürekli konuşmak istiyorum onunla. Önceden böyleydi ilişkimiz. Ben ona mektuplar hediyeler gönderiyorum ama o en son yolladığım mektupla ilgili hiçbir şey söylemedi bile. Bilmiyorum ne yapmalıyım. Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

Teşekkürler.

Merhaba,

İlişkilerde mutluluğun olmazsa olmazı, iki tarafın sevgi ve ilgi dengesini kurabilmiş olmasıdır. Yukarıda yazdıklarınıza bakılırsa sizin ilişkinizde daha fazla sevgi gösteren ve ilgilenen taraf sizsiniz. Öncelikle bunu dengelemenizi öneririm, partnerinizin de bu ilgiden bunaldığını belirtmişsiniz. İlk yapmanız gereken bundan sonraki adımlarınızı partnerinizinki ile uyumlandırmak olmalı, bunu şöyle yapabilirsiniz, o sizi ne kadar arıyorsa onu o sıklıkta arayın, siz mektup yolluyorsunuz ve ilgilenmiyorsa, siz de ilginizi kesin. İlişki içinde sürekli ilgi ve sevgi talep eden ve karşılık göremeyen taraf olmayın. Eğer sizin beklediğiniz ilgi gerçekten normalden fazla ise ve partneriniz bunu yoğunluktan dolayı size veremiyor ise, bu halledilebilir bir durum. Ama sevgiliniz sizden uzaklaşmak istiyor, sizi eskisi gibi istemiyor ve ilişkiyi bitirmek için bahaneler buluyorsa, bunu anlamak için kendinizi geri çekin. Bırakın o bu ilişki için ne yapabiliyor göstersin. Eğer hala ilişkiye hiçbir katkı sağlamıyor ve sizin çabalarınız ortadan kalktığında ortada ilişki kalmıyorsa, bu size bir işaret vermeli, bu ilişki ile ilgili tekrar düşünmelisiniz.

Sevgiler.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

5 aylık ilişkiden yeni çıktım. Sevgilimle yeni ayrıldık benim yüzümden. Çok fazla üzerine gittim. Hep onun yanında olmak istedim. Evlenme konusunda biraz ısrarcı davrandım. Bu konuyla ilgili daha önce de tartışmalarımız olmuştu ama bu ayrılıkla sonuçlandı. Benden nefret etmediğini ama soğuduğunu söyledi. Onu kaybetmemek için arkadaş olmaya karar verdim. Öyleymiş gibi davranıyorum ama hâlâ çok seviyorum onu. Yeniden kendime nasıl aşık edebilirim? Ne olur bilgilerinizle yardımcı olun. Yardımlarınızı rica ediyorum…

Merhaba,

Gelecek planları yaparken karşı tarafa baskı uygulamak, ısrar etmek ve sürekli talep içinde bulunmak çok yanlış ve uzaklaştırıcı bir davranış. Bir ilişkinin evlilik ile sonuçlanması iki tarafın da heyecan duyması ve istemesiyle gerçekleşirse sağlıklı olur. Baskıcı tavırlar da bu isteğin önündeki en büyük engeldir. Siz yaptığınız bu hatanın farkına vardıysanız ve bu durumu değiştirmek istiyorsanız, onunla bir konuşma yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Bu konuşma “tekrar ilişkiye başlayalım” konuşması değil, “İlişki içindeyken yaptığım hataları anladım ve senin çok üstüne gittiğim için özür dilerim.” içeriğinde bir konuşma olmalıdır. Bu dönemde arkadaş kaldığınız için, sizin değiştiğinizi gözlemleme şansı olacaktır, eğer size karşı duyguları tam olarak bitmediyse, değişmeniz ona da mutlu günleri hatırlatacaktır. Fakat önemli olan sizin gerçekten değişmeniz ve bundan sonra ki hayatınızda hiçbir konuda karşı tarafa baskı uygulayarak başarı elde edemeyeceğinizi anlamanızdır.

Sevgiler.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat