Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (18)

İlişki koçu 17 Şubat 2012

 

Nişanlımla aramızda sorunlar var. Beni anlamıyor. Düğüne de çok az kaldı. Ne yapmam gerekir?

Merhaba,

Nişanlınızla aranızda sorunlar olduğunu belirtmişsiniz. İlişkiler iki kişinin birbiri ile uyum sağlamaya çalıştığı, dolayısı ile sorunların yaşanabileceği alanlardır. Öncelikle iyi ilişkiler sorunların olmadığı değil, halledilebildiği ilişkilerdir. Nişanlınızla ilgili problemleriniz “temel dünya görüşünüzden” değerleriniz, inançlarınız yani olmazsa olmazlarınızdan kaynaklanıyorsa ve bu sorunları halletmek için iki taraf da kişiliğinin çok önemli kısımlarından fedakârlık yapmak zorunda kalıyorsa. Birbirinizi anlayamayacak kadar farklı düşünüyorsanız, ilişkinizi evliliğe götürmeden evvel tekrar düşünmenizi öneririm. Yok eğer sorunlar evlilik heyecanından, ilişkiyi ciddiyete götürürken oluşan gerginlikten ya da birbirinizi mutlu etmek için gereken küçük fedakarlıkları aksattığınız için oluşuyorsa, nişanlınızla ciddi bir konuşma yaparak, isteklerinizi, beklentilerinizi anlatarak onun isteklerine önem vererek bu dönemi atlatabilirsiniz. Evliliğe hazırlık dönemi genelde tüm çiftlerin en fazla anlaşmazlık yaşadığı, gergin bir dönemdir. Bu döneme yaşadığınız sıkıntıları sağlıklı yollarla çözebilme beceriniz, ilişkinizin devamında iletişiminizi kuvvetlendirecektir.

Sevgiler.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Merhaba,

Ben bu siteden bir bayanla tanıştım, ilişkimiz 3 aylık ve çok iyi gidiyor, karakter olarak tam istediğim kişi diyebilirim. Beni çok seviyor ve bunu her fırsatta gösteriyor ancak benim aklımda bazı soru işaretleri var, onun üzülmesini kesinlikle istemiyorum ama fiziksel yönden beni tatmin edip etmediği konusunda emin değilim, onunla evlenmeyi düşünüyorum ancak ilerde bu fiziksel tatminsizliğimden kaynaklı aldatabilirim diye de korkuyorum, sizce ne yapmalıyım???

Merhaba,

İlişkinizde partnerinizin fiziksel durumu ile ilgili bir tatminsizlik yaşadığınızı belirtmişsiniz. Öncelikle 3 aylık bir ilişki evlenme kararı vermek için çok erken bir zaman hele de aklınızda bu tür soru işaretleri varken. İlişkilerde fiziksel nitelikler, karakter özellikleri kadar önemli değildir, bir insanın fiziksel özellikleri belirli bir zaman sonra önemini kaybederken, karakter özellikleri her geçen gün daha da önemli hale gelir. Fakat ilişkinizde 3 ay kadar kısa bir süre içinde fiziksel yetersizliklerin bu kadar farkında olmanız iki tarafın eşit oranda birbirini arzulamadığını gösteriyor. Evlenme kararı almadan evvel partnerinize olan duygularınızı gerçek anlamda irdelemenizi öneriyorum. Onu, sizi sevdiği, size duygularını açıkça gösterdiği için mi tercih ediyorsunuz? Onu sevme ve onunla hayat kurma nedenleriniz neler? Onun fiziksel özellikleri sizin için ne kadar önemli? Fiziksel olarak ondan daha üstün biri sizi kolayca etkileyebilir mi? Bu sorulara cevabınıza göre karşı tarafı da oyalamamak adına , bu ilişkiye devam edip etmeme konusunda karar vermenizi öneririm.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat