Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (20)

İlişki koçu 02 Mart 2012

 

Merhaba. Bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Erkek arkadaşımla 3 yıldır birlikteyiz ve evlilik kararı aldık. Yalnız aradaki mezhep farkı sebebiyle ailem evlenmemize izin vermiyor, ayrılmam için baskı yapıyor. Abim ve ablamın eşi tarafından tehditler almama rağmen ayrılmayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum çünkü birbirimizi çok seviyoruz. Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba,

Böyle bir durumda size ilk önerim sabırlı olmanız, ani karar ve fevri hareketlerden kaçınmanız olacaktır. Ailenizi ikna ederek sevdiğinizle evlenmeniz en doğru yol. En azından ikna etmek için çaba harcamanız ve sevginizden de vazgeçmemeniz onların fikirlerini değiştirebilir. Bu gibi durumlarda aileye tamamen sırt dönmek, onları yok saymak durumu iyice çıkmaza sokar. Sabırlı olup sizi ve erkek arkadaşınızı anlamaları için uğraşmak, birbirinize olan sevginizi görmelerini sağlamak ilk adımınız olmalı. Bu süreçte erkek arkadaşınızın da size yardımcı olmasını isteyin. Ailenizi iyice karşınıza alacak ve erkek arkadaşınıza düşman olmalarına neden olacak hareket ve konuşmalardan kaçının. Ailenizle ikna edici konuşmalar yapın, belki bir aile büyüğünüzden size yardım etmesini ve bu konuda ara buluculuk yapmasını rica edebilirsiniz. Belirli bir zaman sonra aileniz yumuşayacak ve sizi anlayacaktır diye umut ediyorum.

Sevgiler.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Sevdiğim adamın başka birine ilgi duyduğunu ve beni aldattığını öğrendim. Onu çok seviyorum ama bu aldatılmayı da kendime yediremiyorum. Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Aldatılmayı kabul edememeniz çok doğru, ilişkilerde verilen tavizler yapılan hataların devamlı tekrarına neden olur. Aldatma da bir ilişki içinde yapılan en büyük hatalardandır. Erkek arkadaşınızın ihanetinin boyutları da çok önemlidir.Yaşadığı küçük bir kaçamak mı yoksa başka bir aşk ilişkisi içinde mi? Eğer küçük bir kaçamaksa, ve erkek arkadaşınızın karakteri bu tür yanlışları tekrar etmeyecek bir yapıdaysa, çok pişmansa, telafi etmek için elinden geleni yapıyorsa belirli bir süre kendinizden mahrum bırakıp, yanlışını iyice fark etmesini, tekrarlamayacak kadar ders almasını sağlayıp ( tabii bu süre içinde siz de affedebilirseniz…) belki ilişkiye bir şans daha verebilirsiniz. Ama yaşadığı bir aşk; sizinle yaşadığı gibi bir ilişkiyse, size yalanlar söyleyerek, bunu alışkanlık haline getirdiyse, kişiliği bu tip davranışları tekrar etmeye müsaitse yol yakınken ayrılmanızı öneririm. Bazı hataları affetmek aşkın yapısına uygun değildir. Bu tür ilişkilerde uzun vadede mutlu olmak mümkün olmayacaktır. Salı günkü yazımda “ Aşk her şeyi affeder mi?” konusuna değineceğim, o yazıda da sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Sevgiler.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat