Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (26)

İlişki koçu 13 Nisan 2012

 

Benim sevdiğim bir kız vardı. 5 yıl çok sevdim ama o beni arkadaş olarak sevdi. En son 2 hafta çıktık ayrıldı, yapamadı. Şimdi başkasıyla çıkyor. Benim 5 yıl emeğim var. Ne yapmalıyım? Çok ama çok seviyorum ve bana “Sevdiğim var. Ben onu halen bekliyorum.” diyordu. Madem öyle neden başkasıyla çıkıyor? Teşekürler.

Merhaba,

Bir sevgi ancak karşılıklı olduğunda mutlu bir ilişkiye dönüşür. Anladığım kadarı ile sizin yaşadığınız bir ilişkiden çok platonik bir sevgiymiş. Sevdiğiniz kişinin şu anda başka biri ile ilişkisi olduğunu belirtmişsiniz, bu durumda sizin yapmanız gereken bu kişiyi aklınızdan atmak olmalıdır. Karşı tarafın size karşı duyguları olsaydı zaten sizinle birlikte olmak isterdi. Emeklerim ne olacak diye düşünmemelisiniz. Her ilişki ve her sevgi bir deneyimdir, emin olun onu severek geçirdiğiniz 5 yıl size çok şey katmış, çok şey öğretmiştir. Eminim bu yaşadıklarınızdan elde ettiğiniz tecrübe ve deneyim bundan sonraki ilişkilerinizde işinize yarayacak ve mutluluğunuzu pekiştirecektir. Bugün itibari ile bir karar alarak, bu ilişki ile ilgili beklentilerinizi yok edin, yeni hayatınız için hazırlıklara başlayın. Bir olaya, bir aşka hele de karşılıksız ise saplanıp kalmadan hayatınızı yeniden planlamaya istekli olun. Siz güçlü, kararlı ve güvenli olursanız hayatınızın geri kalanında hak ettiğiniz ilişkileri bulabilirsiniz, bunu asla unutmayın.

Sevgiler.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

5 aylık ilişkiden yeni çıktım. Sevgilimle yeni ayrıldık benim yüzümden. Çok fazla üzerine gittim. Hep onun yanında olmak istedim. Evlenme konusunda biraz ısrarcı davrandım. Bu konuyla ilgili daha önce de tartışmalarımız olmuştu ama bu ayrılıkla sonuçlandı. Benden nefret etmediğini ama soğuduğunu söyledi. Onu kaybetmemek için arkadaş olmaya karar verdim. Öyleymiş gibi davranıyorum ama hâlâ çok seviyorum. Onu yeniden kendime nasıl aşık edebilirim? Ne olur bilgilerinizle yardımcı olun. Yardımlarınızı rica ediyorum…

Merhaba,

Gelecek planları yaparken karşı tarafa baskı uygulamak, ısrar etmek ve sürekli talep içinde bulunmak çok yanlış ve uzaklaştırıcı bir davranıştır. Bir ilişkinin evlenmek ile sonuçlanması iki tarafın da heyecan duyması ve istemesiyle gerçekleşirse sağlıklı olur. Baskıcı tavırlar da bu isteğin önündeki en büyük engeldir. Siz yaptığınız bu hatanın farkına vardıysanız ve bu durumu değiştirmek istiyorsanız, onunla bir konuşma yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Bu konuşma “tekrar ilişkiye başlayalım” konuşması değil, “ilişki içindeyken yaptığım hataları anladım ve bu kadar üstüne geldiğim için özür dilerim” içeriğinde bir konuşma olmalıdır. Bu dönemde arkadaş kaldığınız için, sizin değiştiğinizi gözlemleme şansı olacaktır, eğer size karşı duyguları tam olarak bitmediyse, değişmeniz ona da mutlu günleri hatırlatacaktır. Fakat önemli olan sizin gerçekten değişmeniz ve bundan sonraki hayatınızda hiçbir konuda karşı tarafa baskı uygulayarak başarı elde edemeyeceğinizi anlamanızdır.

Sevgiler.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat