Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (27)

İlişki koçu 20 Nisan 2012

Nişanlımı kadınlarla konuştuğunda kıskanıyorum. Arkadaşı olduğunu ve kıskanılacak bir durum olmadığını söylese de benim kafamda sürekli soru işaretleri var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Dozajında kıskançlık bir ilişkide tutkuyu arttır, sevgiyi pekiştirir, fakat asılsız süphelerle karşı tarafı bunaltan kıskançlık tersine ilişkiyi derinden yaralar ve kişileri birbirlerinden uzaklaştırır. Bu nedenle kıskançlıklarınızın nedenlerini iyi gözlemlemelisiniz. Nişanlınız gerçekten sizi aldatmaya, başka kişilerle flört etmeye meyilli ise geleceğiniz ve ilişkiniz ile ilgili tekrar düşünün derim ama konuştuğu kişiler gerçekten sıradan arkadaşları ise ilişkinizi gereksiz yere yıpratmamanızı öneririm.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Sevgilimle 4 yıldır beraberiz. Uzun zamandır güzel bir ilişkimiz var. Bu yaza düğün planımız var. Ancak kendisinin kuzeniyle konuşmalarını gördüm sadece bir tesadüf. Hem başka kızla konuştuğunu, aynı zamanda benimle evleneceğini söylüyor. Beni sevdiğini yazıyor. Tabi bunları benim okuduğumdan habersiz. Ben yazılanları görünce ona bittiğini beni artık aramamasını söyledim. Araya ailesi girdi yapma etme diye tabi bunlar olurken sevgilimin haberi yok onların bildiğinden. Ben anlattm. Sonra sevgilim bana, “Kuzenime şaka yaptık.” dedi. İnanmaya çalışıyorum ama yapamıyorum. İnsanın sevdiğinden darbe alması kötü bir duygu. Hem beni sevdiğini, bensiz yapamayacağını söylüyor, hem de neden böyle bir yazışma yapıyor diye kafamda bir sürü sorular var. Çoğu kişi erkeklerin bu tarz yaklaşımları olabileceğini söylüyor ancak kabullenemiyorum. Sizce ne yapmam lazım?

Merhaba,

Yaşadığınız olayın sizi çok şaşırttığını ve üzdüğünü tahmin ediyorum. Elbette bu tür bir yazışmaya şahit olmak ilişkinizi bitirmek istemenize neden olmuştur. Fakat sizin de belirttiğiniz gibi erkeklerin, kendi aralarında bu tarz yaklaşımları olduğu su götürmez bir gerçek. Hatta bazen sadece birbirlerine hava atmak için yaşamadıkları olayları bile yaşamış gibi anlattıklarına şahit oluyoruz. Bunu doğal kabul edip ilişkinize hemen eskisi gibi devam etmenizi önermiyorum ama gerçekten sevgilinizin size olan sevgisine güveniniz var ise bir şans daha verebilirsiniz. Devam etme kararı verirseniz erkek arkadaşınızın gerçekten pişmanlık duymasını ve bir daha tekrar etmesi halinde sizi sonsuza kadar kaybedeceğini bilmesini sağlamanız gerekir. Böyle konularda çok hassas dengeler vardır, ne bu olayı sıradan bir tartışma gibi kolay unutmalı ne de yüzgöz olacak kadar irdelemelisiniz. Eğer devam etmek istiyorsanız bu durumdan ne kadar kırıldığınızı, böyle bir durumun tekrarını, benzerini ya da bu tür bir yanlış anlaşılmayı bile bir daha kabul edemeyeceğinizi doğru ifade etmelisiniz. Karar verirken erkek arkadaşınızın bu durumu telafi etmek için ne kadar uğraştığı ve üzüntüsündeki samimiyeti de göz önünde bulundurun.

Sevgiler.

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat