Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Onunla evlenmeli miyim?

İlişkiler 21 Nisan 2011

Hayatınızın bir döneminde biriyle karşılaştınız, ona değer verdiniz, hayatının bir parçası olsun istediniz… Beraber güldünüz, eğlendiniz, sinemaya, konsere gittiniz. En güzel vakitleri onunla geçirdiniz. Fakat artık bir sonraki adımı atmanız, beraber bir gelecek planlayabileceğiniz doğru kişi olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor.  Bu kararı vermeden evvel sorulması gereken bir soru var: Evleneceğim kişinin özellikleri neler olmalı?

Bu sorunun birçok cevabı var. Biz de sizin kararınızda yardımcı olabilecek  en önemli “evlenilecek insan nitelikleri”ni  hatırlatmak istedik…

1. Saygı göstermeli: Seçtiğiniz insanın hem size hem de kendisine saygı duyması çok önemlidir. Uzun süreli ilişkilerde sizin saygı duymadığınız veya size saygı duymayan biriyle mutlu olamazsınız. Saygı ilişkileri ayakta tutan ve zaman geçtikçe zarar görmesini engelleyen en önemli faktörlerden biridir.

2. Her zaman dürüst olmalı: En ufak bir yalan kokusu bile aldıysanız dikkat edin! Bir çok insan hayatında yalana ihtiyaç duyar, ancak bu durum aslında bireyin kişiliği ve duygusal karakteri hakkında ipucu verir. Yalan ciddi güvensizlik ve dürüstlük eksikliğine işarettir. Flört etme döneminde size yalan söyleyen biri, evlenince daha da kötülerini yaşatabilir. Partneriniz size karşı hep dürüstse saklayacak hiçbir şeyi yok demektir.

3. “Güven”in kristal gibi hassas olduğunu bilmeli ve güveni kıracak herhangi bir olayı aklının ucundan geçirmemeli: Her zaman doğruları söylemek güvenin büyük bir parçasıdır, ancak karşınızdaki kişi başka yollarla da güveninizi pekiştirmeli. Örneğin; Yaptıkları söylediklerini destekliyor mu? Yapacağını söylediği şeyleri takip ediyor mu? Sözünün eri mi? Çünkü güven bir kez kırıldı mı, aşk azalır ve zarar görür. Aşk sadece özenle korunursa gün geçtikçe daha da güçlenir, güzelleşir.Gayet.net Tüm Yazıları

canlibomba1 13 Ocak 2013 07:13
İmkanlar imkanlar ah imkanlar kısıtlı işte bea : )
Kapat