Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Aşk hakkında doğru bilinen yanlışlar

İlişkiler 03 Haziran 2011

 

Aşk üzerine konuşup duruyoruz. Herkesin kendine ait bir fikri var ve doğru olduğu konusunda ısrarlı. Oysa konu aşk olunca bildiklerimizi sık sık sorgulamamız gerekiyor. Karşınızda doğru bilinen yanlışlar…

Eski sevgiline karşı güçlü hislerin varsa, yeni birine aşık olamazsın.

Hayatınız boyunca birden fazla kişiye aşık olabilirsiniz. Eski sevgilinize hâlâ güçlü hisler besliyorsanız, bu belki de yeni sevgilinizde bulamadığınız bir takım özelliklerle ilgilidir. Bu sizin yeni birine aşık olamayacağınızı göstermez.

Doğru insanla karşılaşınca bunu kesinlikle anlarsınız.

Bir partiye katılırsınız ve salonun öbür ucunda ayakta duran ve gözlerinizin içine bakan kişiyle birbiriniz için yaratıldığınızı düşünürsünüz. Peki ya buna inanıp sonradan yanıldığını görenler? Tanıştığınız birinin sizin ruh ikiziniz olduğunu düşünüp de hemen harekete geçmeyin, yanılma ihtimaliniz çok yüksektir çünkü.

Evlenmeden önce birlikte yaşamak, aranızdaki bağı sağlamlaştırır.

Özellikle çiftlerin yüzde 50′sinin evlilik öncesi birlikte yaşadığı ülkelerde yapılan araştırmalar bu gerçeğin boşanma oranını düşürmediğini ispatladı. Hatta araştırmalar, evlenmeden önce aynı evi paylaşanların boşanma oranlarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

İdeal sevgiliniz birçok açıdan size benzer.

Evlilik uzmanları, etnik, dini ve buna benzer başka benzerliklerin, uzun süreli ilişkilerin anahtarı olduğunu söyleseler de, bu mutlak bir gerçek değil. Ortak amaçlar ve birbirini tamamlayan karakterlerin buluşması çok daha başarılı bir ilişkiye zemin hazırlıyor..

Eş seçerken ‘gözü doymuş’ birini bulmak daha doğrudur.

Özellikle kadınlar, hayatlarına giren erkeklerin kendilerinden önceki yaşamlarını dolu dolu yaşamalarının avantaj olduğunu düşünürler. Bundan emin olmayın, unutulmaması gereken bir nokta var ki, huylu huyundan vazgeçmez.

Kıskançlık, onun size değer verdiğinin en temel göstergesidir.

Kıskançlık, sevmek ve sahiplenmekten değil, kaybetme korkusu ve güven eksikliğinden kaynaklanır.

İlişkinin başında kötü olan seks yaşamı zamanla harika olur.

Bir ilişkinin başlangıcının en tutkulu dönemi olduğu düşünülürse ve bu dönemde seks kötü gidiyorsa, ilişkinin devamında aynı kalması muhtemeldir.Gayet.net Tüm Yazıları

canlibomba1 13 Ocak 2013 07:10
Hımmmmm : )
Kapat