Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Taklitler aslını yaşatır, aptal olma!

Uzmanından 13 Ağustos 2012

Bence kadınlar temelde ikiye ayrılır. Birincisine “number one” diyelim :) Bu ablalar orijinaldir, kalitelidir, kendi tarzlarını kendileri yaratır ama her şeyiyle... Giyiminden, konuşmasına, oturmasından, kalkmasına kadar her şeyi buram buram zerafet kokar. Hiçbir hemcinsini rakibi olarak görmez, önce yüzüne gülüp arkasını döndüğünde pis gözlerle hemcinsini didiklemez. Hemcinsinin ne yaptığıyla, kiminle takıldığıyla, giydiği kıyafetin ne marka olduğuyla ilgili saçma sapan meraklar içine girmez. Akıllıdır, kendi işine bakar, dedikodu yapmaz diyemeyeceğim :) Tabi ki her kadın gibi yapar ama tadında, sırf eğlenmek, keyif almak için...


Yüzü güler ama gülüşü içinde barındırdığı sinsiliği kamufle etmez. O gerçekten gülüyordur. Çalışkandır, sorumluluk sahibidir, kendi ayaklarının üzerinde durabilir. Asalak gibi başkalarına muhtaç değildir. Yalan söylemez, entrikalar çevirmez.

Gelelim ikinci kategorideki hatunlara. Bunları Allah düşmanımın başına vermesin :) Bu kategorideki ablalara “özenti” diyelim. Bu özentiler bildiğiniz copy paste mantığında çalışan mekanizmalardır. “Number One” dediğimiz ablaların saf kopyası olmaya çalışırken şaklaban olduklarının ne yazık ki farkında değildirler. Ne kadar acı değil mi?

Bu kadınlar özentidir, kıskançtır, yapmacıktır, samimiyet duygusunun varlığından haberdar değildir. Güler ama gülüşünde acıklı bir çaresizlik vardır, sinsliğini kamufle etmek için bukelemun bile bunlar kadar moddan moda giremez.

Dedikodu her gün yaptıkları vazgeçilmez aktiviteleridir. Her köşe başında üç beş kızla ve bir de karı kılıklı yavşak bir erkekle bunları her an fısır fısır yakalayabilirsiniz. Bunların genelde kıskandığı bir kadın olur çevrelerinde ki o kadın bu özenti ablayı sallamayacak olan “number one” sınıfındandır muhtemelen. Bu zavallı özenti “number one” dediğimiz abla ne giyse ertesi gün benzerini giyer, onu sürekli takip eder, göz hapsine alır, dedikodusunu yapar, nerede ne yaptığını öğrenmek için sarfettiği çabayı çalışma hayatına verse büyük bir şirketin CEO’su falan olabilir yani :) Acıyorum bu basit kadınlara. Çok ucuzlar gerçekten. Ucuz olmanın yanısıra sürekli gocundukları bir yaraları da mevcut dikkatinizi çekerim. Bu yara malumunuz sahip olamadıkları ve hayatlarının hiçbir safhasında da sahip olamayacaklarını gayet iyi bildikleri kalite ve orijinalliktir. Bu özentilerin paçozluklarından yazı dizisi çıkar valla :) Biraz kendiniz olun desek çok şey istemiş oluruz bunlardan onun da bilincindeyim o yüzden lafı uzatmadan bu ucuz kadınlara tek sözüm: “Taklitler aslını yaşatır, aptal olmayın!”

Bu yazıyı beğendiyseniz...

Sevgilimin kankası kankam olur

Yataktaki uyum mutlu bir birliktelik için yeterli midir?

Erkek kadınla neden arkadaş olamaz?Emine Bayıroğlu Tüm Yazıları

cengo705 08 Eylül 2012 20:12
Güzel oldu tesekkurler
Kapat