Toplam 3,5 Milyon üye. 1.026 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (44)

İlişki koçu 17 Ağustos 2012

Bir ilişkim var, en baştan beri farklı olduğumuzun farkındayım ve bu farklılıklar zamanla sorun olmaya da basladı ama tüm bunlara rağmen gittikçe ona bağlandım. Ciddi düsünüyoruz ama çok fazla kavga ediyoruz. Kesinlikle birbirimizi anlamıyoruz, son kavgalarımız artık çok kırıcı olmaya basladı. Bana göre hakaret boyutunda ona göreyse söylediği şeyler kızgınlık anında söylenmiş ve üstünde durulmayacak şeyler. Sizin yazınızdaki gibi ne onsuz ne de onunla birlikte olabiliyorum. Ne bu ilişkiyi götürebiliyorum ne de ondan vazgecebiliyorum. Beni sevdiğini söylüyor ama vurdumduymazlığı, sarf ettiği sözler bazen seven insan bu kadar acımasız olabilir mi dedirtiyor. Na yapacağımı bilemiyorum ve hayatımda ilk kez bir ilişki beni bu kadar yıpratıyor.

Merhaba,

İlişkiler bazen sizin de yaşadığınız iletişimsizlik tuzağına düşer, her iki taraf birbirini sevse de hırpalar ve farkında olmadan yaralar. Elbette bu durum böyle devam edecekse ayrılmak tek gerçekçi çözüm olacaktır. Ama arada sevgi olan her ilişki de son bir şansı hak eder. Sevgilinizle ciddi, bugüne kadar yaptığınız konuşmalardan farklı bir konuşma yapmanızı öneriyorum. Aranızdaki saygının neden yok olduğunu, birbirinizin hangi davranışlarından rahatsız olduğunuzu, bunu düzeltmek için iki tarafın da fedakarlık yapmak isteyip istemediğini... Bu ilişki için neler yapabileceğinizi tüm açıklığı ile konuşun. Bu konuşmada özellikle üslubunuza, ses tonunuza dikkat edin. Sakin ve kararlı olun. Konuşurken karşı tarafı suçlamak ve yargılamak için değil gerçekten bir çözüm  bulunabilinir mi niyetiyle konuşun. Niyetinizi sevgilinize de belirtin. Bu konuşmadan sonra bir şeylerin değişebileceğini ümit ediyorum. Eğer değişmez ise ayrılığı düşünmeniz doğru olacaktır.

Sevgiler.

xxx

Aşık oldum ve 2 senedir peşinden koşmama rağmen kabul etmiyor beni. 2 senedir kimseyle de çıkmıyor. Geçmişteki 2 kötü ilişkisi yüzünden. Nasıl ikna edebilirim?

Merhaba,

Sevdiğiniz kişinin 2 senedir peşinde koşuyorsunuz ve hâlâ sizinle birlikte olmayı kabul etmiyorsa, artık onun  peşinde koşmamalısınız.

Geçmişteki kötü ilişkileri yüzünden ilişki kurmamaya karar verdiyse, bu konuda onu ikna etmeye çalışmak yerine yalnızlığı ile başbaşa bırakmalısınız. Israr bazen olabilecek durumların olmamasına neden olabilir, bu konudaki ısrarınızı bırakın. Lütfen unutmayın kimse kimseyi bir ilişkiye başlamak için ikna edemez, etse de o ilişki uzun ömürlü olmaz.

Eğer sizinle birlikte olmak isteseydi 2 yılda ikna olurdu. Bu konuda önerim birlikte olma çabalarınızı bırakıp, bir müddet onunla görüşmeyi kesmeniz olacaktır, eğer size ilgisi varsa yokluğunuzda sizinle ilgili duygularını farkederek bir karar verebilir.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Giorgeta 18 Ağustos 2012 18:09
Kesinlikle açıklayıcı ve mantık çerçevesinde,objektif cevaplar.Sorular yaygın karşılaşılan sorunları içerse de cevaplar müsbet...
cengo705 08 Eylül 2012 15:05
Çok tesekuurler
Kapat