Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (49)

İlişki koçu 21 Eylül 2012

1,5 yıl önce aşık olduğum kıza çıkma teklifi ettiğimde kabul etmemişti. Hâlâ seviyorum galiba. Normalde güçlü birisi olmama rağmen iş ona gelince değişiyor. Yeniden şansımı denemeli miyim sizce?

Merhaba,

İnsanlar bazen belirli kişilere zaaflı duygular beslerler, onları unutmakta zorlanır bir saplantı haline getirirler. Siz de sanıyorum böyle bir dönemdesiniz. Sevdiğiniz kişiye onunla birlikte olmak istediğinizi söylediğinizde sizi reddettiğini belirtmişsiniz ve tekrar şansımı denemeli miyim diye soruyorsunuz. Eğer sevdiğiniz kızın size olan duyguları ve davranışları değişti ise, o da artık sizinle birlikte olmak istediğine dair işaretler veriyor ise ve bir daha reddedilme ihtimaliniz yok ise deneyebilirsiniz. Ama sevdiğiniz kız size karşı hâlâ ilgisizse, size doğru bir adım atmıyorsa bunu denemeniz sadece kendinizi bir kere daha üzmenize neden olacaktır. Bunun yerine bu zaaftan kurtulmak için kendinize yeni şanslar tanımanız, sosyalleşmeniz, odak noktanızı ondan uzaklaştırmanız daha doğru olacaktır. Böyle durumlarda belirli bir soruna takıntılı yaklaşmak yerine hayattaki yeni ve uygun potansiyellerle ilgilenmek sizi daha iyi hissettirecektir.

Sevgiler.

xxx

Öncelikle yazılarınızı beğeniyle takip ettiğimi belirtmek istiyorum. Hoşlandığım erkekle çok güzel bir  muahbbetimiz vardı ve bir anda bana güvenemediğini söyledi bunu da mantıklı bir şekilde açıklayamıyor. Güvenmemesine rağmen neden konuşmaya devam ettiğini sordum, samimiyetini ölçmek için dedi ve ben de kendisine güvenebileceği birinin nasip olmasını diledim ve konuşmayı bitirdim. Fazla mı tepki verdim ve de insan güvenmediği biriyle niye konuşur? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,

Bence fazla tepki vermemişsiniz. Biri size güvenmediğini söylüyorsa bunun için gerekli açıklamayı yapmayı da bilmelidir. Nedensiz yere sana güvenmiyorum diyerek sizin gündeminizi meşgul etmesine izin vermemeniz çok doğru bir davranış olmuş. Eğer “sana güvenmiyorum” sizinle görüşmelerini bitirmek için bir bahane değilse, yaptığı davranışın karşı tarafı yaralayan bir davranış olduğunu fark edecektir. Birini suçlamak için kanıta ihtiyaç vardır. Her insan karşı tarafın samimiyetini anlamak ister bu normaldir fakat samimiyeti anlamanın en adaletsiz yolu birini suçlamak ve neden belirtmemektir.

Kendinizi fazla tepki vermiş hissetmeyin tam olarak yapmanız gerekeni yapmışsınız.

Sevgiler. 

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat