Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (51)

İlişki koçu 05 Ekim 2012

Selam. Benim sorum diğer arkadaşlarımdan çok farklı. Ben beş yıldır kimseye aşık olamıyorum. Arkadaşlıklarım ve beraberiğim de oldu ama aşk tadında bir şey yaşayamadım. Şimdi ise biriyle tanıştım fakat ikimiz de birbirmize açılamıyoruz. Arkadaşça görüşüyoruz ama onu msnde bile görsem heyecandan ellerim titriyor. Konuşma yeteneğimi nerdeyse kaybediyorum, o da öyle. O uzak bir ülkede. Bir sefer yüz yüze görüştük ve her gece sabaha kadar msndeyız. Şimdi o da aşka olan inancını benım gibi yitirmiş. Güven sorunu yaşıyoruz ikimiz de. Birbirimizi çok da iyi tanıyoruz ama o bana açılmadığı sürece ben de bir adım atamıyorum. Ona olan duygularımı ifade edemiyorym. Ne yapmalıyım? Ben beş yıldır ilk defa birini özlüyorum, heyecan duyuyorum. Bana yardımcı olun lütfen.

Merhaba,

Uzun süreli yalnızlıktan sonra birine ilgi duymanızın sizi heyecanlandırmış olması çok doğal. Özellikle de bu durumu internet üzerinden birbirinizle fiziksel temas kurmadan yaşıyor olmanız işlerin iyice ağırdan ilerlemesine neden olabilir. Size önerim bu ilginizi açıklamadan evvel biraz daha arkadaşça sohbet etmeye devam etmeniz. Her ikinizin de geçmişten gelen güven sorunlarınız olduğunu belirtmişsiniz. Bu da iki tarafın da daha fazla güvenmeye ve tanımaya ihtiyaç duymasını açıklıyor. Zaten sizinle sabaha kadar konuşan birinin size ilgisiz olması da pek mümkün değil. Şimdilik karşı tarafın size açılmasını bekleyin. Kendinizi rahatlatın ve güvenli bir enerji ile bu dostluğun bir ilişkiye dönüşebilmesi için karşı tarafa biraz daha zaman verin.

xxx

Sevgiler. Gayet.net’te 2.5 yıl önce tanıdığım, benden 15 yaş küçük birine aşığım. O da çok ilgili, görüşeceğiz. Amacım bir aşk yaşamak. Fakat aramızda kuşak farkı var. Aşkta yaş önemli mi? Sonu olmayacağını biliyorum ama sadece hayatımda ilk defa karşılıklı bir şey yaşamak istiyorum yaşlanıp gitmeden. Ondan çok çok etkileniyorum. Bu müthiş duyguyu anlatamam. Gözlerine bakınca ağlayasım geliyor. Kullanılmak da istemiyorum ama bana karşı o da çok ilgili. Tartışmalarımız da oldu ama hiç silmedik birbirimizi msnden. Bu yaz gelecek. Bir arkadaşım onun beni aşk değil seks için istediğini ve gelmeyeceğini, gelse de uzak mesafe olduğunu (izmir- Şırnak), yürümeyeceğini söylüyor. Her aşk evlilikle bitmek zorunda değil değil mi? Ne yapmalıyım? Aşk ne olursa olsun yaşanmalı mı? Duygularıma set mi çekmeliyim?

Merhaba,

Size önerim durumunuzu, karşı tarafın size olan tutumunu ve bu ilişkinin karşılıklı olup olmadığını iyi gözlemlemeniz. Siz bir aşk yaşamak istiyorum demişsiniz, karşı taraf da sizinle aynı şeyleri mi istiyor? Bir art niyet seziyor musunuz? Bu sorular sizin durumunuzda çok önemli. Sizi dışarıdan gözlemleyen arkadaşlarınız ve ailenizin de görüşlerini mutlaka dikkate almanızı öneririm. Anlattığınız tabloda bir aşk yaşamak zor görünse de hiçbir durum için imkansız diyemeyiz. Ancak dikkatli olarak, suistimallere karşı uyanık kalarak kendinizi olası hayal kırıklıklarından koruyabilirsiniz. Bunun dışında duygularınızı ve kalbinizin sesini dinlemeniz ve bir aşk varsa yaşamanız elbette hakkınız. Herşey gönlünüzce olsun.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

zazazazazaza 10 Ekim 2012 21:27
harika
Kapat