Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (53)

İlişki koçu 19 Ekim 2012

Erkek arkadaşım sürekli onu aldattığımdan süpheleniyor ve beni sorguluyor. Sizce kendisi beni aldattığı için mi böyle düşünüyor? 

Merhaba,

Erkek arkadaşınızın size sürekli “beni aldatıyor musun” diye sormasının nedeni sizi aldatıyor olmasından ziyade kendisine olan güven probleminden kaynaklanıyor olabilir. İlişkinizin sağlıklı ve huzurlu devam etmesini istiyorsanız bu problemi birlikte çözmelisiniz. İlişkinin ilk zamanlarında kıskanılmak hoşunuza gidiyor olabilir fakat emin olun ileride devamlı aldatmak gibi ciddi bir konuyla suçlanmak sizi incitebilir ve ilişkinizde huzursuzluklara neden olabilir. Yolun başındayken erkek arkadaşınızla konuşun ve ilişkinizin geleceği ve birbirinize olan saygınızı kaybetmemek adına birbirinizden süphe duymamayı öğrenmeniz gerektiğini anlatın. Bu tür suçlamaların bir sevgi gösterisi değil aslında karşı tarafın kişiliğine yapılan bir hakaret olacağını, size güvenmesi gerektiğini söyleyin.

xxx

Selam ben gayet hoş, dürüst birisiyim. Çevremde de bir sürü kız var ama nedense beğendiğim kızlar bana hiç yanaşmıyor. Acaba neden oluyor bu sorun?

Merhaba,

Öncelikle bu durumu bir sorun değil tesadüf olarak değerlendirmenizi öneririm.  Herkesin hayatında beğendiği insanlar tarafından beğenilmediği dönemler olur, bu durum sizin bir eksikliğinizden ya da sizden kaynaklanan bir sorun nedeniyle olmayabilir. Eğer bunu içsel olarak büyütmez ve bir güvensizliğe dönüştürmezseniz, siz de göreceksiniz ki gelip geçici bir durum olacaktır. Size önerim her zaman rahat ve güvenli olmaya devam etmeniz olacaktır. Böyle dönemlerde ısrarcı olmamak, biraz kendinize dönerek, fiziksel ve kişisel gelişiminize odaklanmak içsel olarak güç toplamanıza yardımcı olur. Eğer kendizde hissettiğiniz bariz bir eksiklik varsa bunu telafi etmeye çalışabilirsiniz.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

7beni 21 Ekim 2012 20:28
merhaba ben memet öncelikle şunu söyliyeyim bende kız arkadaşımı devamlı sorgulardım neden derseniz biz bazı erkekler kız arkadaşımı çok kıskanırız ondan dolayı ister istemez soruyoruz bence arkadaşın sen hem çok sevdigi in hemde çok kıskandıgı için soruyor
esvi 22 Ekim 2012 22:37
aynen
Kapat