Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (57)

İlişki koçu 16 Kasım 2012

Merhaba, sizce aşk mı önde olmalı gurur mu? Ayrıldığınız kişi başka biri ile beraber olduğunu söylüyorsa ve hâlâ sizinle görüşmek isterse buna ne denir?

Merhaba,

Emin olun sanılan aksine aşk ve gurur birlikte olmalıdır. Gurursuz bir aşk taraflardan birine mutlaka zarar verir.

Sizin ilişkinize gelince, eğer partneriniz ile  ayrılma kararı aldıysanız ve o başka biriyle birlikteyse, neden sizinle görüşmek istiyor? Ona bunun  nedenini sormalısınız. Eğer görüşmek istemesinin nedeni sizinle tekrar birliktelik kurma isteği ise, o zaman neden başka biriyle birlikte? Bu soruların net cevaplarını almalısınız. Eğer ayrıldığınız kişi sizi hâlâ seviyorsa sizinle tekrar birlikte olmak için doğru açıklamaları yapacaktır.

Görüşme isteğinin nedeni sadece arkadaşlık ise; size önerim böyle bir durumda görüşmeyi kabul etmemeniz olacaktır. Aksi halde görüşmeniz sizi üzmekten başka bir işe yaramayacaktır.

xxx

Aşık oldum ve 2 senedir peşinden koşmama rağmen kabul etmiyor beni. 2 senedir kimseyle de çıkmıyor. Geçmişteki 2 kötü ilişkisi yüzünden. Nasıl ikna edebilirim?

Merhaba,

Sevdiğiniz kişinin 2 senedir peşinde koşuyorsunuz ve hâlâ sizinle birlikte olmayı kabul etmiyorsa, artık onun  peşinde koşmamalısınız.

Geçmişteki kötü ilişkileri yüzünden ilişki kurmamaya karar verdiyse, bu konuda onu ikna etmeye çalışmak yerine yalnızlığı ile başbaşa bırakmalısınız. Israr bazen olabilecek durumların olmamasına neden olabilir, bu konudaki ısrarınızı bırakın. Lütfen unutmayın kimse kimseyi bir ilişkiye başlamak için ikna edemez, etse de o ilişki uzun ömürlü olmaz.

Eğer sizinle birlikte olmak isteseydi 2 yılda ikna olurdu. Bu konuda önerim birlikte olma çabalarınızı bırakıp, bir müddet onunla görüşmeyi kesmeniz olacaktır, eğer size ilgisi varsa yokluğunuzda sizinle ilgili duygularını fark ederek bir karar verebilir.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat