Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (59)

İlişki koçu 30 Kasım 2012

Etrafımdaki insanlar tarafından hiç çekici bulunmuyorum, benden daha çirkin daha niteliksiz kızlar bile bir sevgili bulabiliyor fakat ben bana ilgi duyan insanları bile bir müddet sonra kaçırıyorum. Sizce nerede hata yapıyorum?

Merhaba,

Hayatımızda sürekli aynı negatif durumla ya da benzer deneyimlerle karşılaştığımızda hatayı kendimizde aramak gayet normal. Anladığım kadarı ile siz de bir yerlerde yanlış yapabilme ihtimalini göz önünde bulunduruyorsunuz, ama tam olarak nerede hata yaptığınızı bilmiyorsunuz. Böyle durumlarda benim ilk önerim çevrenizdeki güvendiğiniz, yakın olduğunuz insanlardan yardım almanız olacaktır. Siz tam olarak fark edemeseniz de size yakın insanlar, arkadaşlarınız karşı cins konusunda hangi konularda hata yaptığınızı gözlemlemiş olabilirler. Onlara fikirlerini sorarak nerede hatalı, eksik davrandığınızı fark edebilirsiniz. Bu davranışları fark ettiğinizde ve değiştirdiğinizde ilişkilerinizin de değiştiğini ve iyiye gittiğini gözlemleyeceksiniz. Eğer imkanınız varsa profesyonel bir yardım alarak da kendinize ileriye dönük bir yatırım yapabilirsiniz.

Sevgiler.

xxx

Merhaba, ilişkimde ilgilenen, sevgi gösteren taraf hep ben oluyorum, hatta sevgilim bu ilgiden bunaldığını söylüyor. Sürekli ben arıyorum o hiç aramıyor. İlgi beklediğimi söyleyince sıkıldım diyor. Nasıl bunu bir düzene sokabilirim?

Merhaba,

Yazdıklarınıza bakılırsa ilişkinizde daha fazla sevgi gösteren ve ilgilenen taraf sizsiniz. Öncelikle bunu dengelemenizi öneririm, partnerinizin de bu ilgiden bunaldığını belirtmişsiniz. İlk yapmanız gereken bundan sonraki adımlarınızı partnerinizinki ile uyumlandırmak olmalı, bunu şöyle yapabilirsiniz, o sizi ne kadar arıyorsa onu o sıklıkta arayın, o sizinle ilgilenmiyorsa, siz de ilginizi kesin. İlişki içinde sürekli ilgi ve sevgi talep eden ve karşılık göremeyen taraf olmayın. Eğer sizin beklediğiniz ilgi gerçekten normalden fazla ise ve partneriniz bunu yoğunluktan dolayı size veremiyor ise, bu halledilebilir bir durum. Ama sevgiliniz sizden uzaklaşmak istiyor, sizi eskisi gibi istemiyor ve ilişkiyi bitirmek için bahaneler buluyorsa, bunu anlamak için kendinizi geri çekin. Bırakın o bu ilişki için ne yapabiliyor göstersin. Eğer hâlâ ilişkiye hiçbir katkı sağlamıyor ve sizin çabalarınız ortadan kalktığında ortada ilişki kalmıyorsa, bu size bir işaret vermeli ve bu ilişki ile ilgili tekrar düşünmelisiniz.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat