Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (61)

İlişki koçu 14 Aralık 2012

Sevgilimi çok kıskanıyorum. Benim dışımda hiçbir şey yapmasını istemiyorum. Her an başka biri onun aklını çelebilir ve beni terk eder gibi hissediyorum. Beni çok sevdiğini söylemesine rağmen hep bir şüphe içindeyim. Onu da çok bunaltıyorum. Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Bu anlattıklarınız kesinlikle sağlıksız bir ruh halini gösteriyor. Bütün bu baskıları uygulayarak sevgilinizi elinizde tutmak yerine ancak hızlıca kaçmasını sağlarsınız. Bir ilişkide güven yoksa uzun vadede mutluluk olamaz. Eğer sevgiliniz gerçekten sizi kıskandıracak hareketler içindeyse, sizi aldattıysa ya da buna meyilli olduğunu anladığınız sağlam kanıtlarınız varsa zaten kıskançlık yapmak yerine bu ilişkiyi bitirin. Ama sadece kendi güvensizliğiniz ve aslı olmayan kuruntularınız yüzünden böyle davranıyorsanız hemen kendinizi toparlayın. Sevgiliniz de olsa kimseyi kontrol edemeyeceğinizi, iki insanı birbirine bağlayan tek şeyin sevgi olduğunu hatırlayın. Karşı tarafı serbest bırakmayı ve kendi korkularınızı ona yüklememeyi öğrenin. Bir müddet bu telkinleri kendinize uygulayın eğer hala aynı endişeler devam ediyorsa bir uzmanla görüşmenizi öneririm.

Sevgiler.

xxx

4 yıldır biriyle birlikteyim, bu 4 yıl içinde sürekli kıskançlık kavgaları ediyorduk fakat şimdi beni kıskanmamaya başladı. Bana ilgisiz davranıyor, görüşmüyor ve beni artık eskisi gibi sevmediğini söylüyor. Nasıl davranırsam onu tekrar elde ederim?

Merhaba,

Size ilgisi biten, görüşmek istemeyen ve hatta eskisi gibi sevmediğini söyleyen birini tekrar elde etmeye çalışmak oldukça nafile bir çaba olur. Size önerim bu şartlar altında bu ilişkiyi devam ettirmeye çalışmamanız. Çünkü siz devam etsin diye uğraştıkça, ayrılmamak için direndikçe karşı tarafın duyguları iyice körelecek ve sizden soğuyacak. Bu ilişkiyi bitirin ve size davrandığı gibi davranın ancak sizden gerçekten mahrum kalırsa belki değerinizi anlar ve sizi tekrar kazanmaya çalışır. Aksi takdirde hem gururunuzu hem de ilişkinizi iyice kaybetmiş olursunuz. Sizi özlemesi yaptığı hatayı anlaması için kendinizi geri çekin ve kendi hayatınızla ilgilenin. Eğer bu hisleri geçici ise sevdiğini anlayıp size dönecektir yok eğer size olan hisleri gerçekten bitti ise, bu ilişkinin bittiğini kabul etmekten başka bir çareniz yok. Güçlü olun ve kendinize dönün, yeni hayat planları yapın unutmayın her bitiş bir başlangıcı getirir.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

darklord_267 05 Ocak 2013 11:13
aşırı kıskanmayın Confused bay bayan fark etmez her sey tadında güzel... karsındakini yakıp yıkıyorsun bu hareketle.asla sana daha fazla bağlanacağını düşünme...yanlış anlaşılmasın kıskanman kötü demiyorum aşırısı zararlı... yüksek dozdan kimse girmek istemez değil mi Gülme
Kapat