Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (62)

İlişki koçu 21 Aralık 2012

Hayatımda biri var, aslında var mı yok mu bilmiyorum, 2 yıldır arkadaş gibi görüşüyoruz. Ben onu seviyorum ama ondan henüz öyle bir açıklama gelmedi. Ben ondan hoşlandığımı açık seçik belli ediyorum. Arkadaşlarım “Bu işi kafamda büyüttüğümü eğer onun bana ilgisi olsa iki yılda açılırdı.” diyorlar. Beni sevip sevmediğini nasıl anlarım? Bana yardım edin.

Merhaba,

İki yıldır arkadaşlık yaptığınız birinin size karşı hisleri olsa bence de açılırdı. Bu konuda arkadaşlarınızın fikirlerine kulak vermenizi öneririm. Bu iki yıl içinde siz ona hislerinizi belli ettiğinizi söylüyorsunuz, eğer karşı taraf da aynı hislere sahip olsa neden beklesin? Ya da siz hislerinizi beli etmek dışında ne yapabilirsiniz? Benim önerim artık bir müddet hislerinizi belli etmek yerine tam tersi geri çekilin. Bakalım sizin bu kendinizi çekişiniz onu harekete geçirecek mi? Eğer size karşı hisleri varsa bu durumu merak edecek neden ondan uzaklaştığınızı öğrenmek isteyecek ve belki bir ilişki başlatmak için bir adım atacaktır. Ama siz kendinizi çektiğinizde de bir hareket göremezseniz ya da sadece arkadaşça ne olduğunu öğrenmeye çalışırsa, bundan bir ders çıkarın. Belki siz hislerinizde yanıldınız karşı taraf sizi sadece arkadaş olarak görüyor.

Sevgiler.

xxx

Merhaba 10 yıllık evliyim ve başka birine aşık oldum. Bir karar vermem gerekiyor karımı bırakıp sevgilimle olmayı istiyorum, bir kızım var  sizce ne yapmalıyım?

Merhaba,

Öncelikle 10 yıllık bir evliliğin monotonlaşması gayet normal ve ne yazık ki bu monotonluk nedeniyle insan hayatında böyle durumlar yaşanabiliyor, bu zor kararda size önerim kendinizi ve duygularınızı doğru analiz etmeniz. Yeni bir ilişki yeni heyecan ve tutku demektir ama bu yeni ilişki eskidiğinde de eşinizle yaşananlar tekrar edebilir. Bazen var olan ilişki eski heyecanını yitirdiğinde, bu heyecanı dışarıda ararız ama var olan gittiğinde yani eşinizle ayrıldığınızda, yeni sevgilinizle yeni bir hayat kurup aynı rutinleri yaşadığınızda bu kararınızdan dolayı çok pişman olabilirsiniz. Eşinizle ayrılmaya karar vermeden evvel bütün bunları iyice düşünmelisiniz. Ama ben yeni ilişkimde çok mutluyum, onu  çok seviyorum, eşimde bulamadıklarımı onda buldum, yaşadıklarım geçici duygular değil diyorsanız, kararınızın arkasında durup, eşinize dürüst olmalı ve ayrılmalısınız. Elbette kızınız ve eşinizin hayatını garanti altına alarak kendinize mutlu olacağınız bir hayat kurmak hakkınız. Bu hayati kararı verirken kendinize biraz daha zaman vermenizi, duygularınızı , kaybedeceklerinizi ve kazanacaklarınızı iyice ölçmenizi öneririm.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Belma06 30 Aralık 2012 21:42
Bence yanına gittiğin birgün ona birnin seni hergün akip ettiğini ve sononda sana teklif ettiğini söle..sonraaa aslında iyi birine benziyor hoş çocuk dersin...eger sana evet diyecekmisin derse bilmiyorum düşünmüyor değilim de bu onu harekete geçirir zatenGülme))
Kapat