Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (64)

İlişki koçu 11 Ocak 2013

Merhaba, geçmişte 5 yıllık bir ilişkim oldu fakat üç yıldır hayatıma kimseyi sokamıyorum. Her ümitle başladığım ilişki hayal kırıklığı ile son buluyor. Erkekler mi değişti yoksa bende mi bir hata var anlamıyorum. Arkadaşlarım hayatıma giren insanlara gereğinden fazla değer verdiğimi söylüyorlar, bu bir suç mu? Nasıl davranmalıyım?

Merhaba,

Öncelikle hayatınıza birini sokmamış olmanız, hatalı bir davranışınızın olduğunu göstermez bazen insanların aradıklarını bulamadıkları veya talihsizlik yaşadıkları dönemler olabilir. 3 yıldır yalnız olmanız iyi bir ilişki bulabileceğiniz inancınızı yitirmenize neden olmamalı. İkinci olarak evet bazen karşımızdaki insana hak ettiğinden çok vermek, karşımızdaki istemeden onun için fazladan bir şeyler yapmak itici olabilir, karşı tarafın gözündeki değerinizi azaltabilir. İlişikilerde vericilik dengesini kurmak çok önemlidir, karşı tarafın eylemlerine ve duygularına eşit oranda cevap vermek hem suistimalleri hem de fazla istekli görünmenizi engelleyecektir. Bundan sonraki ilişki deneyimlerinizde karşı tarafın davranışlarına, adımlarına uyum sağlamaya çalışın, o sizi bir kere aradıysa siz de 1 kere arayın, ilgilenmiyorsa siz de üstüne düşmeyin ve vermek gibi doğal olan almayı da deneyimlemeye çalışın.

Sevgiler.

xxx

Ben işimden atıldım. Nişanlım da işsiz biri ile devam edemem diyerek benimle ayrıldı. Her gün iş arıyorum ama 3 aydır bulamadım. Nişanlıma bana dönmesi için yalvarıyorum onu nasıl geri döndürebilirim?

Merhaba,

Her insan hayatında işsiz kalabilir, iflas edebilir, hasta olabilir ve zor dönemler yaşayabilir. Hayat arkadaşınız olacak biri bu dönemlerde sizi bırakan değil size destek olan biri olmalıdır. Nişanlımı nasıl döndürebilirim diye sormuşsunuz, size önerim döndürmeye çalışmak yerine sizi bu döneminizde ortada bırakan bu kişiyi unutmanız olacaktır. Bu ayrılığı bir şans olarak değerlendirin henüz evlenmeden bunu yaşamanız ileride sizi daha kötü bir şekilde bırakabilecek birini tanımanıza neden olmuş. Kendinize olan saygınız için yalvarmayı bırakın, siz hayatınızı yeniden planlamaya, yeni iş aramaya odaklanın. Emin olun böyle dersler şimdi üzücü gelse de ileride olmadığı için sevineceğiniz deneyimler haline gelecektir. En kısa zamanda yeni bir iş bulabileceğinize inanıyorum, bundan sonra kendi hayatınızı hak ettiğiniz şekilde yaratmaya odaklanın ve bu kişiyi unutun.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

350850 14 Ocak 2013 10:02
benım neden sevgılım olmuyor 21 yaşindayım neyım eksız acaba bunu cevaplarsanız sevınırım teşekkurler
Kapat