Toplam 3,5 Milyon üye. 1.000 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Haftanın filmleri (11.01.2013)

Ajanda 11 Ocak 2013

 

 

 

Bu hafta tam 5 film vizyona giriyor. Zaten vizyonda olanları da düşünürsek hemen herkesin zevkine hitap eden bir seçenek var. Birini seçin ve bu hafta sonu sinemada film izlemenin keyfini çıkarın...

Karaoğlan

Daha önce de defalarca sinemaya uyarlanan, Yeşilçam yıllarında Kartal Tibet tarafından canlandırılan Karaoğlan döndü!

Hem de ne dönüş... Bazı kaynaklar bu filmin bütçesinin 7 milyon dolardan fazla olduğunu ısrarla belirtiyor. 1963 yılında Suat Yalaz’ın çizgileriyle hayat bulan karakter bu filmde de klasik düşmanı Camoka’yla mücadele ediyor. 1238 yılında yılında geçen hikayede Anadolu’nun kaderi Moğol istilasını durdurmaya çalışan Karaoğlan’a ve onun çevresindekilere bağlıdır. Güzeller güzeli Bayırgülü, kılıç ustası Baybora, yaman savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu şanlı destanın kader ortağı olacaklardır.
Karaoğlan çizgi romanlarının günümüz teknikleriyle yeniden sinemaya uyarlanmış hali olan filmin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstlenirken, oyuncu kadrosunda Volkan Keskin, Hakan Karahan, Özlem Yılmaz, Müge Boz ve Hasan Yalnızoğlu gibi isimler yer alıyor.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/VskujO

Efsane Beşli

Büyüklerin çocuklarla eğlenceli saatler geçirebileceği başarılı bir yapım.

'Kara' adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçince, Kuzey (Noel Baba), Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Frost'tan oluşan ölümsüz bekçiler de ona karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. Kara, dünyamızı çepeçevre sarıp insanlığa korku yaymaya başladığında, dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri Efsane Beşli'ye bağlıdır.

Yazar William Joyce'un ünlü çocuk kitapları serisinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Peter Ramsey üstlenirken filmin orijinal seslendirme kadrosunda Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law ve Isla Fisher isimleri göze çarpıyor.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WJ1ol4

 

 

 

Entrika

Richard Gere hayranlarına hitap eden bir gerilim...

Richard Gere’in canlandırdığı büyük bir ticaret imparatorluğunu yöneten Robert Miller bir gece bir trafik kazası geçirir; kendisi sağ kurtulur fakat herkesten gizlediği yasak aşkı kazada can verir. Miller kaza sonrası gizli ilişkisinin ortaya çıkmasını göze alamaz ve riskli bir plan yapar. Tam şirkette her şeyin yoluna girdiğini düşündüğü sırada olayı araştıran detektif Michael Bryer planlarını alt üst edecektir...

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nicholas Jarecki'nin üstlendiği filmin kadrosunda Tim Roth ve Susan Sarandon gibi yıldız isimler de var.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WJ1KrY

 

 

 

 

Kanunsuzlar

Bu haftanın en iyi filmi olabilir...

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde kaçakçılıkla nam salmış Bondurant kardeşlerin Büyük Depresyon dönemindeki icraatları anlatılıyor. Bondurant ailesine mensup 3 kardeşin birbirine olan sadakati, kaçakçılıkla kazandıkları iyi paradan kendilerine pay isteyen devlet görevlileri karşısında da sınanıyor.

Yönetmenliğini en son The Road filmine imza atan John Hillcoat'un üstlendiği film Tom Hardy, Guy Pearce, Gary Oldman, Shia LaBeouf, Jessica Chastain ve Mia Wasikowska gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip. Yapım 2012 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Avrupa'nın çeşitli festivallerini gezen filmin yurtdışı eleştirmen notu da bir hayli yüksek.

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/WdQC75

 

 

 

Düşler Diyarı

Haftanın çocuklara da hitap eden ikinci filmi...

Cimcime (Hushpuppy), New Orleans'ın kıyılarında Bathtup (Leğen) isimli fakir ama mutlu toplulukta babasıyla birlikte yaşayan altı yaşında sevimli bir çocuktur. Hafif çatlak babası Wink bir gün gizemli bir hastalığa yakalanır. Eşi benzeri görülmeyen ve ne olduğuna dair tanı koyulamayan bu hastalık dünyanın işleyiş düzenini derinden sarsar ve bir nevi kıyameti tetikler. Tarih öncesinde yaşamış olan 'Auroch' isimli antik ordu mezarlarından çıkar ve dünyanın sonunu getirmek için savaşmaya başlar. Şimdi küçük Cimcime yaşadığı topluluğu terk edecek ve dünyanın diğer ucundaki annesini aramaya başlayacaktır. Hem babasını, hem sular altındaki evini hem de evreni kurtarması gerekecektir.

Özellikle çocuk oyuncu Quvenzhané Wallis'in performansı dikkat çekici!

Fragmanı seyretmek için http://bit.ly/VPUuMLGayet.net Tüm Yazıları

canlibomba1 12 Ocak 2013 14:53
Kanunsuzlar'ı çok fena merak ediyorum. Fırsat bulursam gideceğim.
sporkolık 12 Ocak 2013 15:18
iste benim sinamm ya düsler dıyarı
zeynepidik 10 Nisan 2014 15:27
11.01.2013 tarihi güncellemesi ?
Kapat