Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (65)

İlişki koçu 21 Ocak 2013

Evli iki çocuklu biriyim. Evliliğimiz sürekli tartışmalar ve gerginlikler ile devam ediyor. Ben çocuklarla ilgilendiğim için ekonomik özgürlüğüm yok, boşanmak istiyorum. Sizce düzelir mi, bu tartışmalar nedeniyle bir evliliği bitirmeye değer mi?

Merhaba,

Ayrılık, hele de iki çocuğunuz varsa, iyice düşünerek vermeniz gereken bir karar. Aranızdaki tartışmalar ve gerginlikleri gerçekten halletmeye çalışmalısınız bunu eşiniz ile “problemleri düzeltme niyetiyle” konuşarak ve karşılıklı olarak birbirinizi alttan alarak deneyebilirsiniz. Tüm samimiyetinizle karşı tarafı incitmeden kurduğunuz iletişim düzeltmenin ilk adımı olarak etkili olacaktır. Eğer tüm çabalarınıza rağmen geçinemiyorsanız, sizin uğraşmanıza rağmen karşı taraf hiç çaba göstermiyorsa ve evliliğiniz size mutsuzluk vermeye devam ediyorsa ancak o zaman boşanmayı düşünmenizi öneririm. Her ilişki hele iki çocuk varsa ikinci bir şansı hak eder.

Sevgiler.

xxx

Devamlı kapris yaptığım, kavga çıkarttığım ve sürekli ayrılalım dediğim için sevdiğim adam beni terk etti. Bu bitişte kararlı olduğunu ve geri dönüş olmadığını söylüyor, ne kadar özür dilesem de artık benimle olmak istemediğini bu ilişkinin onu çok yorduğunu söylüyor. Ben yaptıklarım için çok pişmanım nasıl tekrar barışabilirim?

Merhaba,

Sürekli kapris yapmak, nedenli nedensiz kavga çıkartmak ve ilişkiyi bitirmekle tehdit etmek bir ilişkide yapılacak en büyük yanlışlardandır. Sevdiğiniz kişi bu nedenlerle sizinle ayrılmak istemekte gayet haklı. Pişman olduğunuzu ve hatanızı anladığınızı belirtmişsiniz, öncelikle bütün bu problemleri neden çıkarttığınızı niye ilişkinizde mutlu ve huzurlu olmak yerine gergin ve tehditkar bir tavır içinde olduğunuzu keşfetmelisiniz. Daha sonra hiçbir ilişkinizde bu yanlışları tekrarlamamak üzere kendinizi değiştirmelisiniz. Erkek arkadaşınıza bu konudaki pişmanlığınızı, yaptığınız hataları tekrarlamayacağınızı belirtin, size bir şans daha vermesini isteyin. Eğer pişmanlığınıza rağmen ikna olmuyor ve kararlı olduğunu söylüyorsa bir daha hiç aramayın ve kendi kendine kalması için ona zaman tanıyın. Bazen zaman kızgınlık ve kırgınlıkların geçmesine, sevilen kişiye özlem duyulmasına neden olur. Bu süre içinde siz kendinizi, kendiniz için değiştirmekle meşgul olun, aynı hataları diğer ilişkilerinizde tekrarlamamak için kararlı olun.

Sevgiler.

Siz de soru(n)larınızı soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

edgarallen 29 Ocak 2013 20:44
çocukları düşünmek gerekiyor. bu esnad uğraşacak başka birşeyler, birileri lazım... zamanla düzelecektir.
Murat_Beyhan 27 Nisan 2015 21:40
saçma şeyler
haylaz_22 07 Şubat 2013 14:18
????
yksel59 09 Şubat 2013 12:56
evlilik çekilmez bir hal almışsa,hayatı cehenneme çeviriyorsa,inceldiği yerden koparmak lazım...
haylaz_22 16 Şubat 2013 10:09
acaba?
haylaz_22 19 Şubat 2013 16:37
!!!!!!! ilginç
mühendisabii 23 Ağustos 2013 11:15
Kaprisler ayrılığı getirir kaçınılmaz. Dünyanın en güzel insanı da olsanız bunu değiştirmez. Erkek huzur ister kavgayı hele hiç istemez....
Yasomite 13 Aralık 2017 01:57
kapris beraberliklerden uzak olmalı
Kapat