Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Mutlaka okuyun: Karahindiba

Ajanda 25 Kasım 2011

Mutlaka okuyun: Karahindiba

“Tanrı benden bir ısırık almış, tadımı beğenmemiş, bir kenara fırlatıvermişti.”

Geçenlerde İstiklal caddesindeki bir kitapçıya girip yeni çıkan kitapları incelemeye başladım. Uzun zamandır öykü okumuyordum, niyetim iyi bir öykü kitabı bulmaktı. Önce kapağa sonra da kitabın arkasına bakan klasik bir okuyucu olduğumdan başladım mesaiye. Tam vazgeçmeye karar verdiğim anda, ilk olarak ismiyle dikkatimi çekti Karahindiba. Hem genç yazar Sinan Sülün’ün bu ilk öykü kitabını hem de karikatürist ve yazar Metin Üstündağ’ın yazdığı nefis arka kapak yazısını sizinle paylaşayım istedim…

Karahindiba, her dört kişiden birinin işsiz olduğu, otuz kişilik bir iş kadrosuna beş bin kişinin başvurduğu, üniversite mezunlarının asgari ücret + prim + yol formülü ile bile iş bulamadığı, iş görüşmelerinde ‘Eğer ormanda bir canlı olsaydınız ne olurdunuz?’ gibi garip sorular soran insan kaynakları uzmanlarının ve sigortanın olmazsa olmaz olduğu gerçek ama bir o kadar da fantastik bir dünyayı, mizahın teselli edici, lezzetli dilini kullanarak anlatıyor.

Sinan Sülün ilk hikâye kitabı Karahindiba’da fonda duyulan hevesli bir uğultuyu heyecanlı kalp çarpıntılarıyla dengeliyor ve sıkı bir yazarın geleceğinin müjdesini veriyor.

Okuyun, pişman olmayacaksınız.” metin üstündağ

Ben de ortalarına geldim, gerçekten pişman etmiyor!Gayet.net Tüm Yazıları

mxpist 29 Haziran 2012 11:22
mutlaka okuyacağım
zazazazazaza 10 Ekim 2012 22:59
aşk; sevipte kaybetmek mi
Kemal_Aydoğdu 24 Ekim 2012 23:35
aşk yaşamak güzel birşey dir
haylaz_22 18 Şubat 2013 12:39
okumasak olmaz mı?
Kapat