Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

İsteklere ulaşmak için

İlişki koçu 03 Temmuz 2012

Bu yazı, başarılı insanlar ile başarısız olanlar arasındaki farkı anlatmak ve sadece hayat görüşümüzü değiştirerek mucizeler yaratmaya olanak sağlamak için yazıldı. Aslında başarıdan kastım hayatın her alanında hedeflenen mutluluğa ulaşmak. Bu iş hayatı olabileceği gibi, sosyal hayat, aşk hayatı yada hedeflediğiniz herhangi bir başarı olabilir.

Eminim sizin de dikkatinizi çekmiştir;  bazıları hedefledikleri her şeyi başarabiliyorken,  diğerleri devamlı talihsizliklere maruz kalıyor ya da bazı insanlar ne yaşarlarsa yaşasınlar hayat sonunda onlara mutluluk veriyor.  Bazıları için hayallerinin gerçekleşmesi normaldir, düşündükleri hatta her istedikleri gerçekleşir, peki nedir onları farklı kılan? Diğer insanlardan farklı ne yaparlar? Nasıl düşünürler?

İşte 5 maddeyle “başarılı ve mutlu” insanların düşünce şekilleri, ben uyguladım, uygulayanların hayatlarının nasıl değiştiğini gözlemliyorum , denemenizi öneririm…

1.    Hayatını değiştirmek istiyorsan yarın değil hemen harekete geç.

Kendisine önem veren, hayatı için küçük yada büyük hedefler koyan ve bu hedeflere ulaşan insanların en büyük özelliği hemen eyleme geçmeleridir.

Bir çoğumuzun ürettiği bahaneler, bu insanlar için geçersizdir. Önce kafamı hazırlamalıyım ya da şu an hazır değilim gibi ertelemeler onların hayatında yoktur. İsteklerini belirler, kafalarını hazırlarken aynı anda eyleme geçerler. Hedeflerine giden yolda olmayı tercih ederler ve o yola girdiklerinde, onları hedeflerine götürecek mucizelerin onları bulacağına inanırlar. Yeni bir dolap istiyorlarsa, hemen yerini hazırlarlar.

Kural 1: Ulaşmak istediğiniz şeye karar verin, neye ihtiyacınız var planlayın ve hemen harekete geçin . Hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olanlar sizi hızla bulacaktır, emin olun.

2.    İsteklerine ulaşacağına emin ol ve ulaşmış gibi yaşa.

Başarılı ve mutlu insanlar bir şey istediklerinde, o şey gerçekleşmiş  gibi yaşamaya başlarlar. Bir şeyi istemeyi değil, öyle yaşamayı tercih ederler. İstedikleri şey gerçekleşseydi nasıl yaşayacaklardı işte öyle yaşarlar. Örneğin mutlu bir ilişki istiyorlarsa, bu ilişkiye sahip olduklarında yapacaklarını yalnızken yapmaya başlarlar, kendilerine fiziklerine dikkat eder, bir sevgili için hazırlanıyormuş gibi hayata hazırlanırlar. Bir şey istediğinde olacağına emin olmak, o şeyi hayatına zorunlu davet etmektir.

Kural 2: İstediğiniz şeye sahipmiş gibi yaşayın, hem fiziksel olarak hem de beyninizle hayatınızda isteğiniz için yer açın. Bir peri size isteğinizin 3 ay sonra olacağını garantileseydi ne yapardınız? Hemen yapmaya başlayın.

3.    İsteklerine inan ve zorlansan da pes etme.

Hayatta neye odaklanırsan o büyür, bazen ulaşılmak istenen hedefe giderken terslikler ve tıkanıklılıklar olabilir ama her durumda başarı inanan ve pes etmeyenler içindir. Başarıya inananlar zorlukları doğru yolda olduklarına dair işaretler olarak kabul eder ve yılmadan zorlukların üzerine giderler. Terslikleri kendilerine yollanan negatif işaretler olarak görmezler, şüphe etmezler. Rahat bir ruh  haliyle başaracaklarından emin olarak, yapmaları gerekeni yapmaya devam ederler.

Kural 3: İstediğiniz şeyi gerçekten istiyorsanız hiçbir zorluk sizi yolunuzdan çevirmesin. Ona doğru ilerlerken gelişen sorunlar öğrenmeniz gereken son dersler olabilir. Bir hayat arkadaşı istiyorsanız birkaç yanlış ilişki sizi bunu aramaktan alıkoymamalı yoksa aradığınıza ulaşmanız mümkün olmaz.

4.    İsteklerine ulaşacağına dair korku ve endişe yerine, neşe ve güven duy.

İnsanoğlunun başarı yolunda önünü kesen en büyük engel kendi endişeleridir. Ama farklı düşünen ve hep başaran bu ender azınlık endişenin yerine güven, korkunun yerine neşe koyabilenlerdir. Onlar istekleri için attıkları her adımı, gördükleri her ışığı neşe ve güven ile güçlendirirler. Şükür ve teşekkür içinde kendilerini strese sokmadan sıkıntılı bir beklenti yerine keyifli bir bekleyiş yaşarlar.

Kural 4: Hayatta en büyük sorumluluğumuz yapmamız gerekenleri yapmaktır, gerisi yersiz ve enerji alan davranışlardır. Hayata atılan her adım bir sonuç getirecektir, adımları endişe ile beslersek negatif, neşe ve güven ile beslersek pozitif sonuçlar alırız. Her adımınız için şükredin, neşe içinde olun ve güven duyun.

5.    İsteklerine ulaşamasan da bunun daha büyük bir mutluluk için fırsat olduğunu bil.

Kesin başarıya ulaşanlar, isteklerini hak ettiklerine inananlar ve istekleri için emek   harcayanlardır. Sonuç ne olursa olsun emeklerim boşa gitti diye düşünmeden, daha büyük bir ödül kazanacağına sonsuz güvenenlerdir. Tesadüflere, küçük ve büyük mucizelere açık olanlardır.

Kural 5: Yapman gerekenleri yaptıktan sonra gelişen tüm sonuçlar hayrına olacaktır, her durumu yeni bir fırsat gibi değerlendirmek, içindeki mesajı bulmak başarının sırrıdır. Tesadüflere açık olup, her iletişimi bir mucize kabul ederek hayata bakınca başarı kaçınılmaz olur.

Haftanın Kitabı: “Sınırsız Güç” Anthony Robbins

Haftanın Sözü: “Yarın bambaşka bir insan olucam diyorsun,neden bugünden başlamıyorsun?” Epiktetos Cansu Yağız Tüm Yazıları

pembehawuch 05 Temmuz 2012 12:54
güzel yazı.
Kapat