Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Gitme zamanı

İlişkiler 18 Temmuz 2012

İlişkide yaşanan sorunlar bünyeyi biraz zorlamaya başlayınca akılda beliren soru bu oluyor. Erken davranmak potansiyeli olan bir ilişkiyi heba etmekse geç kalmak ne?

Arkasını dönüp yürümeye başladığında, artık söyleyecek sözü kalmadığını düşündü. Oturduğu yerde kelimelerin boğazında düğümlendiğini hissetti. Sevdiğiyle birlikte yıllarını geçirdiği eve son kez baktı. Kapıyı kapattığında kendi kendine söz verdi, artık ağlamayacaktı...

Çok dramatik değil mi? Gerçekten de öyle. Bir anda verilen kararlar ve değişen hayatlar daha ziyade filmlerde yaşanıyor çünkü bir ilişkide “Gitme zamanı geldi mi?” sorusunun yanıtını vermek ve bu kadar rahat harekete geçmek gerçekten çok zor.

Yalnızlık korkusunun ardında yeni bir hayat

Aslında bizim vermekte zorlandığımız cevabı belirleyen çoğunlukla hayatın kendisi oluyor. Yaşanılan bir tartışma, yaralayıcı bir söz, keşfedilmiş bir aldatma ya da alkolün getirdiği bir öfke... O anda yalnız kalma korkusundan, “aman düzenimi bozmayayım” hesapçılığından sapıyor hayat.

Yeni bir yön bulmaya çalışırken savruluyoruz önce. Bir yaprak ya da tohum olmayı biz seçiyoruz. Ya düştüğümüz yerde solup çürüyoruz ya da içinde beslenip, olgunlaşabileceğimiz bir toprak parçası buluyoruz.

Sanırım gerçekten gitmek istediğimiz an  da kendimizi bir yapraktan çok tohum gibi hissettiğimiz, yeni bir yerlerde kök salmaya hazır olduğumuz an.

Eski ilişkinin görünmez ve görünür bağlarından kurtulup, önce rüzgarla özgürce havalanmanın ve sonra çok daha güzel olacağına emin olduğunuz yeni bir yere konma hayali gelip yerleştiyse içinize gitme zamanı geldi.

İçinize dönün ve başlayın yolculuğunuza...

Aşk, ilişkiler ve kadına dair her şey Mahmure.com’da.
haylaz_22 17 Şubat 2013 11:31
ilginç bi yazı?
Kapat