Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

Evlenilecek erkek misin, eğlenilecek erkek mi? (2)

Uzmanından 30 Temmuz 2012

Şimdi gelelim aramayla bulunmayan, her yalnız kaldığınızda “Nerdesin ey aşk?!!” diye çağırdığınız, kaderin sizi bir an evvel karşılaştırmasını umduğunuz evlenilecek erkek, beyaz atlı prens modeline...


Bu erkek öyle kolay karşınıza çıkmaz. Bana sorarsanız hayat bize bu şansı bir kez verir. Siz de benim gibi o şansı teptiyseniz geçmiş olsun. Hödüğün biriyle hayat geçmeyeceğine göre, Allah’a dua edin de size bir şans daha versin : ) 

İşte özellikleri...

1) Fevkaledenin fevkinde bir erkektir.

2) Bu erkek modeli dürüsttür, sessiz, sakin kendi halindedir.

3) Olgundur, yaşadıklarından ders almıştır.

4) Tamam kabul belki çok eğlenceli, esprili değildir ama oturup, kalkmasını, nerede nasıl davranmasını gayet iyi bilir.

5) Ailesine değer verir.

6) Sizinle dalga geçmez, sizi takdir eder, gururunuzu okşar, başarılarınızla övünür, sizinle sidik yarıştırmaz.

7) Bu erkek yürürken kuğu gibidir. Diğer erkekler gibi kafası yerinden oynamışçasına etrafına bakmaz. Yoluna bakar, başı bir başak misali yere doğru eğiktir. Çünkü bu adam doludur, bilgilidir, bazı şeyleri aşmıştır.

8) Kişiliği oturmuştur, kendini ispatlamak gibi bir derdi yoktur. Göründüğü gibidir. 

9) Değerleri, prensipleri vardır. Çorap değiştirir gibi sevgili değiştirmez.

10) İşine bağlıdır, hobileriyle ilgilenir.

11) Gösteriş yapmak, piyasa yapmak için spora başlamaz.

12) Bu adamın ağzından, “İşim var, yoğunum, sen beni arama ben seni müsait olunca ararım, üzerimde nakit yok, ben de tam seni arayacaktım, annem rahatsız, meşgulüm” gibi aptal saptal cümleler duyamazsınız. Çünkü bu adam neyse odur.

13) Çıktığı kadınların sayısıyla erkekliğini ölçmez, yaşadıklarıyla övünmez. Gereksiz hursları ve kıskançlıkları yoktur.

14) Üzgün ya da mutsuzsanız anlar ve hisseder. Sorunlarınızla ilgilenmek ister, size yardım etmek ister. İlgili ve şefkatlidir.

15) En önemlisi de size kadın olduğunuzu hissettirir, kadınına sahip çıkar, onu boğmaz, onu üzmez, ona değer verir. Bu erkekle karşılıklı oturup, konuşabilirsiniz, sizi anlar, sizi dinler…

...

Hanımlar “Böyle erkek var mı ya?” dediğinizi duyar gibiyim. Bana yıllar önce bir tanesi denk gelmişti ama kıymetini bilemedik. Umarım bir tane daha denk gelir :) Bu erkek modelini bulmak çok zor, fark etmek daha da zor çünkü diğerleri gibi ortalıkta yaşamaz bu adamlar. Ayrıca bunların ya sevgilisi vardır ya da evlenmiştir. Eğer bu özellikleri taşıyan birini tanıyorsanız asılın ona :) Tam evlenilecek adam!

Aşk, ilişkiler ve kadına dair her şey Mahmure.com’da.Emine Bayıroğlu Tüm Yazıları

petert 31 Temmuz 2012 11:50
Tam beni tarif etmiş Gülme
MustafaAlmis 15 Ağustos 2012 22:05
İyi demişsin iyi anlatmışsında erkek tarafından düşünen yok Gülme Ne kadar zorluk varsa erkeğin üzerinde. Tamam kadınını el üstünde tutuyorda sonra kadın onu neresine takıyor veya neresine sallıyor belli değil Gülme Eğer bulursan öyle bir erkek sende o erkeğin kadın versiyonu olacaksın ki o erkeğe istediği makul hayatı yaşatasın. Bak ozaman o erkek bu kadar iyi olmasına rağmen bundan 10 kat daha iyi olmuyormu Gülme
Sevde_Asude 25 Ağustos 2012 16:48
hahaha böyle biri yok Gülme)
sevinc 20 Eylül 2012 19:10
böyle erkek arayan kadın 200 yıl daha beklesin, sanki restoran da menü söylüyorum: içinde şu da olsun, bu da olsun. Önemli olan uyumdur, yoksa mutsuzluğa mahkum feminist bir kadın olup çıkarsınız
ChiVaLRy 06 Ekim 2012 16:47
Sevgili bayanlar , böyle erkekleri bunları yaptığına bin pişman ettiğiniz için bir daha bulamıyor olabilir misiniz mesela _?
Kapat