Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (36)

İlişki koçu 22 Haziran 2012

 

Sevgilim birkaç kere güvenimi kaybetti ona güvenmek istiyorum ama güvenemiyorum. Ona neden güvenemiyorum? Güvenmek isterken...

Merhaba,

Öncelikle Sevgiliniz hangi konuda güveninizi kaybetti bu çok önemli ve kaybettiği güveni telafi etmek için neler yaptı? Kaybedilen güveni kısa sürede eskisi gibi yerine koymak bazı durumlarda çok kolay olmayabilir. Eğer aldatıldıysanız, ya da yalanlara maruz kaldıysanız sevgilinize tekrar güvenebilmek için zamana ve karşı tarafın sizi ikna etmek için emek harcamasına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Konunun detayını bildirmemişsiniz ama her ilişkide hatalar olabilir. Önemli olan yapılan hatanın tekrarlanmaması ve hatayı yapanın gerçekten pişman ve üzgün olmasıdır. Eğer sevgiliniz de güveninizi kırdığı için pişman ise ve telafi etmek için çaba gösteriyor ise ilişki bir şans daha vermeyi hak eder. Bu dönemde kendinize zaman tanıyın, karşı tarafın hareketlerini gözlemleyin, güvensizliğinizi belli ederek karşı tarafın düzelme hevesini kursağında bırakmayın.

Sevgiler.

Eski kız arkadaşım hâlâ beni seviyor. Onu soğutmak için ne yapmalıyım?

Merhaba,

Eski kız arkadaşınızı soğutmak için yapılacak her türlü şey ya ona daha fazla acı çektirir ya da sizden nefret etmesine neden olur. Yapılacak en doğru davranış dürüst olmak ve diyalog kurmamaya çalışmaktır. Artık onun hayatında hiçbir şekilde var olamayacağınızı ve ilişkinin bitiminden sonra her ikinizin duyguları tam olarak bitmeden arkadaş olarak görüşmenin birbirinize zarar vereceğini anlatın. Bunun dışında hareketsiz kalın, görüşmek için bahaneler bulduğunda uygun bir dille görüşemeyeceğinizi belirtin. Belirli bir süre sonra o da bu ilişkiden ümidini kesip kendi hayatına odaklanacak ve sizi unutacaktır, merak etmeyin.

Sevgiler.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat