Toplam 3,5 Milyon üye. 1.025 kullanıcı içeride.
 

GİRİŞ

2 soru 2 cevap (37)

İlişki koçu 29 Haziran 2012

Birini seviyorum ilk adımı nasıl atabilirim?

Merhaba

Sevdiğiniz kişi ile karşılıklı hisler taşıdığınızdan eminseniz, ilk adımı baş başa bir yemek teklifi ile atabilirsiniz. Eğer karşı tarafın sizinle ilgili hislerini bilmiyorsanız, ona olan hislerinizden bahsetmeden önce arkadaş olmanız, birbirinizi daha yakından tanımaya çalışmanız daha doğru olacaktır. Bu süre içinde yakınlaşmış olur ve onun size karşı hislerinden emin olduktan sonra adım atarak reddedilme ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Bir ilişkiyi başlatmadan evvel arkadaşça yakınlaşmak karşı tarafın sizi tanımasına, fark etmesine ve önyargılarından kurtulmasına yardımcı olur. Böylelikle bir ilişki başlayacaksa daha sağlıklı temeller üzerine kurulur, iki taraf arasında bir uyum sağlanmazsa da arkadaşlık devam edebilir.

Sevgiler.

xxx

Selam. Sevdiğim insanı göz göre göre kaybettim yanlış anlamalar yüzünden. O kadar birbirimizi sevmemize rağmen benden durup dururken ayrıldı. Ben onu çok seviyorum ama o yüzüme bile bakmıyor. Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Birçok ilişkinin bitme nedeni ne yazık ki yanlış anlaşılmalardır. Eğer sizin ilişkiniz de gerçekten bu sebeple bitti ise hemen yanlış anlaşılmaları düzeltmeli, doğruları anlatmalı ve sevdiğiniz kişiye açıklama yapmalısınız. Eğer sizi dinlemiyor ise başka yollarla ulaşmaya çalışmalısınız. Belki e-posta yolu ile, belki adresine bir mektup yollayarak olayların gerçek yüzünü anlatabilirsiniz. Eğer olaylar çok yeni gerçekleşti ve sevgiliniz hala çok kızgın ise biraz zaman tanıyarak sinirinin geçmesini, olayları sakin kafayla değerlendirmesini bekleyebilirsiniz. Eğer iki taraf da birbirini seviyor ve bu ilişkiyi düzeltmek istiyorsa mutlaka bir ortak noktada anlaşıp ilişkinize devam edebilecek duruma gelirsiniz merak etmeyin.

Sevgiler.

İlişki Koçu Cansu Yağız Ayazi

Sizin de soru(n)larınız varsa soruyorum@gayet.net adresine gönderebilirsiniz.Cansu Yağız Tüm Yazıları

Kapat